f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Некролог. І БОГДАН ЖОЛДАК...

01.11.2018

ВІН ПІШОВ - ЗНЕНАЦЬКА, НЕПЕРЕДБАЧУВАНО. ЩЕ ДВА ДНІ ТОМУ, У ПОНЕДІЛОК, БОГДАН БРАВ УЧАСТЬ В ЗАСІДАННІ СЕКРЕТАРІАТУ ПРАВЛІННЯ СПІЛКИ. СЬОГОДНІ МАВ БУТИ НА ПОКАЗІ ФІЛЬМІВ МОЛОДИХ РЕЖИСЕРІВ... Я ПІДНЯВСЯ НА СЦЕНУ БУДИНКУ КІНО ТІЛЬКИ ДЛЯ ТОГО, АБИ ПОВІДОМИТИ ПРО ЙОГО СМЕРТЬ. БО У ЗАЛІ БУЛИ СТУДЕНТИ, А ЖОЛДАК ЩЕ Ж І ПЕДАГОГ, А ВЛАСНЕ Й ПОМЕР НА ПЕДАГОГІЧНІЙ ВАХТІ, В ІНСТИТУТІ.

НІКОЛИ, НІКОЛИ НЕ ЗНАЄШ, ЩО ТО БУВ ОСТАННІЙ ПОТИСК РУКИ. Й ОСТАННЄ ПОБАЖАННЯ: "СТАРИЙ, ЗБЕРИ УСІ СВОЇ ВЕСЕЛІ ОПОВІДКИ ПРО КІНО У КНИЖКУ...".

ОСТАННЯ, ЗДАЄТЬСЯ, КНИЖКА САМОГО БОГДАНА - "ПІД ЗІРКОЮ ЛУКАША", про неймовірного, фантастичного перекладача, легенду нашої літератури. У КНИЗІ Є ТАКІ СЛОВА: "ЦЕ БУЛО ЩАСТЯ ЖИТИ В КИЄВІ..." ВІН НАРОДИВСЯ В КИЄВІ І ЗНАВ ЙОГО ЯК НІХТО, МОЖЕ.

ЦЕ ТАК НЕДАВНО БУЛО. ЖОВТИЙ УНІВЕРСИТЕТСЬКИЙ КОРПУС І БОГДАН, НА КУРС СТАРШИЙ ОД НАС, ЯК ТІЛЬКИ ДЗЕЛЕНЧАВ ДЗВОНИК НА ПЕРЕРВУ, БРАВ КОГОСЬ З НАС, ПЕРШОКУРСНИКІВ, НА ПЛЕЧІ І НОСИВ КОРИДОРАМИ. А МИ ЙШЛИ СЛІДОМ. ВИГУКУЮЧИ ГАСЛА, ТВОРЯЧИ КУМЕДНЕ ДІЙСТВО. БОГДАН БУВ УЖЕ ТОДІ БОГАТИРСЬКОЇ МОЦІ І КРОВІ, ЗДАВАЛОСЬ - ТАКОМУ ЛІТ СТО ЖИТИ, НЕ МЕНШЕ. ЛІЧИЛЬНИК РОКІВ ЗАВМЕР НА ЦИФРІ 70...

ГОДИНУ ТОМУ ЇХАВ Я ДОДОМУ ТРОЛЕЙБУСОМ І СЛУХАВ, ЯК У ТЕЛЕФОНІ ПЛАЧЕ ОДНОКУРСНИК БОГДАНІВ, ДРУГ ВІРНИЙ СЛАВКО ЧЕРНІЛЕВСЬКИЙ. ТРОЛЕЙБУС КОТИВСЯ СОБІ, ЛЮДИ ПРОЗИРАЛИ ЧЕРЕЗ СВОЇ СМАРТФОНИ ЗОРЮ МАЙБУТНЬОГО ЖИТТЯ, А СЛАВКО ПРОСТО ПЛАКАВ. ОСКІЛЬКИ З БОГДАНОМ ЗАВЕРШУЄТЬСЯ НЕ ТІЛЬКИ ЙОГО ЖИТТЯ, А Й ЯКІСЬ ПОСУТНІ СЮЖЕТИ НАШИХ ЖИТТІВ.

ПРОЩАЙ, БОГДАНЕ! ЦЕ ДАВИД ЧЕРКАСЬКИЙ, МАБУТЬ, ТЕБЕ ПОКЛИКАВ. ЩОБИ ВЕСЕЛІШЕ БУЛО ДОЛАТИ ПІДНЕБЕСНІ ВИСІ. ПЕРЕДАВАЙ ВІТАННЯ УСІМ НАШИМ. І ТІЛЬКИ ОТАБОРИШСЯ ТАМ - ЗАХОДЖУЙСЯ ПИСАТИ СЦЕНАРІЙ. БО КІНО ТРЕ" РОБИТИ, ДЕ Б ТАМ І ХТО НЕ БУВ. ТИ Ж ЗНАЄШ, ВІД ЦІЄЇ КІНОЗАРАЗИ МИ ВЖЕ НЕ ВИЛІКУЄМОСЬ, НАВІТЬ НА НЕБЕСАХ.

ТРИМАЙСЯ, СТАРИЙ! РОКІВ ЗА 30-35 ЗУСТРІНЕМОСЬ ЗНОВ. ПЕРЕЧЕКАЙ, ЦЕ НЕ ТАК ДОВГО, ЯК МОЖЕ ВИДАТИСЯ.

Автор некрологу - Сергій Тримбач.
Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»