f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Всі на Пленум!

28.11.2018

У заголовку не гасло, яке примушує наказово діяти з-за ініціативи Правління НСКУ, а запрошення спільноти Спілки до ознайомлення з поточною інформацією і прийняття конкретних рішень для подальшої діяльності головної громадської кінематографічної організації в Україні. Кожна поточна інформація має свої кульмінаційні моменти, і якщо Пленум відбувається двічі на рік (на початку і в кінці), то Правлінню є про що розповісти спільчанам, а це виконання календарного тематичного плану за участю як кінематографічної публіки, так і глядачевої аудиторії, заради якої кінематограф існує. Правління запрошує професійне коло для прийняття відповідальних рішень відповідно порядку денного, звітує про стан творчо – виробничого процесу в кінематографічній галузі, визначає провідних митців – лауреатів міжнародних фестивалей.

До початку активної діяльності НСКУ восени, вважаємо у другому півріччі, головні публічні місця Будинку кіно працювали безперервно, збираючи актив на підготовлені події, присвячені різноманітним ключовим акцентам в сучасному житті українського кіно. Не забував актив Спілки, переважно кінознавчий, і про минувшину: є що згадати, кого не забути. Такі події дбайливо збираються з відомих фрагментів, але час втручається в історічні сторінки, і кожного року з`являються нові цікаві і корисні осмислення класичних тем, не даючи їм «забронзовіти». А з вересня кінематографічні дні і вечори конвеєрним способом виплескували на велелюдну аудиторію і веселе, і сумне, з чого складається сутність драматургії кожного фільму.

На Пленумі 29 листопада п.р. будуть розглядатись питання, які вимагатимуть термінового рішення та усвідомлення категорії складності. Першим питанням визначається фінансово – економічний стан НСКУ. І хоча другим питанням є сплата членських внесків, все одно навіть масова сплата таких не вирішує загрозливий стан нашого матеріального існування. Потрібні рішучі дії, які гарантують фінансове забезпечення діяльності Спілки та її фондів і ресурсів.

Це болюче питання ставилось на порядок денний на всіх засіданнях секретаріату НСКУ, але архімедова важеля знайдено не було окрім наївного пошуку багатіїв – спонсорів чи владних структур, здатних миттєво розрубати гордіїв вузол головної проблеми буття інтелектуального центру українського кіно.  

Здається вирішення на поверхні, і конструкція НСКУ створена таким чином, щоби кожний робочий день НСКУ був продуктивним. Перший ряд діяльності, назвемо його інформаційно – пізнавальним, зразково розвинутий, і колишнє «бюро пропаганди радянського кіно» у конкуренції збанкрутіло би і кількісно, і якісно, тому що ця грошовита організація виконувала поставлені ідеологічні завдання минулої епохи, і експлуатуючи зірок радянського кіно, достатньо щедро сплачуючи їх розважальну працю під кіноролики, гітару та вірші, заробляла чималі кошти по всій території від Бреста до Владивостока.

Виникає питання: а де наші зірки сцени та екрану? чи вони не такі яскраві? чи громадяни України не дивляться українське кіно і не знають перших осіб в режисурі,  в акторстві і представниках інших провідних професій екранних мистецтв? чому вони не з`являються в Будинку кіно – арені українського кіномистецтва.

Повертаючись до осінньої програми тематичних подій треба наголосити на телевізійності цих творчих акцій, але жодного телеканалу не було присутньо. Причина відома: телеканали самостійно використовують кінематографічну тематику на свій глузд. Хай собі вони як знають, ми вже почали просуватись до Інститута екранних мистецтв нашого Карпенка – Карого, в особі відомого телевізійного діяча Леоніда Мужука маємо перший відголос позитивного сприйняття нашої пропозиції в Інституті журналістики КНУ імені Т.Г.Шевченка по відображенню майбутніх подій, в яких Спілка є флагманом у кінопросвіті і національну цінність якої складно переоцінити.

Співпрацюючи з творчою молоддю, ми повинні вийти на масовий розголос перш за все в Інтернеті, перетворюючи кількість на якість і виходячи на конкуренту пряму у забезепеченні широкої відомості в державних, громадських та бізнесових колах. Ми повинні випереджати всіх і вся у інформаційному кінопросторі України.   

Цей дороговказ вимагає кілька місяців у новому році, і інтенсивна робота на організованому інтернет каналі надасть той авторитет, з яким тяжко буде не погодитись при розподілі державних коштів на фільмовиробництво. Хто володіє інформацією, той скорочує дистанцію до бюджетних видатків на фільмовиробництво, яке є основою кінематографу, телебачення та відео. Наш Статут передбачає, і це ексклюзив Спілки, поєднання результативної співдружності триумвірату екранних мистецтв.

В спільчанскій бюджет перш за все входять оплата сумнозвісних тарифів, витрати на обов`язкові ремонтні роботи, налагодження проекцій відповідно сучасних стандартів, на зарплату штатних працівників. Перед НСКУ існує проблема організації власної відеостудії для постійного виробництва актуального продукту і розповсюдження. Майстри екранних мистецтв повинні за січень – лютий 2019 року сформувати заявки у форматі вищезгаданого триумвирату на виробництво малобюджетної екранної продукції заради відрахування 10% від кошторисів за для забезпечення діяльності Національної Спілки кінематографістів України. Фільмовиробничі студії НСКУ запропонують творчі подання Державній агенції з питань кіно, Міністерству культури, національним фондам підтримки креативної індустрії, і щось з того вийде. Так що починаючи з запрошення «Всі на Пленум!» можна закінчити гаслом «Бюджет– спільчанам! Десятину – Спільці! Фільми – народу!»

 

Віктор Бажай

комісія НСКУ з інформаційної політики

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»