f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Всі на Пленум!

28.11.2018

У заголовку не гасло, яке примушує наказово діяти з-за ініціативи Правління НСКУ, а запрошення спільноти Спілки до ознайомлення з поточною інформацією і прийняття конкретних рішень для подальшої діяльності головної громадської кінематографічної організації в Україні. Кожна поточна інформація має свої кульмінаційні моменти, і якщо Пленум відбувається двічі на рік (на початку і в кінці), то Правлінню є про що розповісти спільчанам, а це виконання календарного тематичного плану за участю як кінематографічної публіки, так і глядачевої аудиторії, заради якої кінематограф існує. Правління запрошує професійне коло для прийняття відповідальних рішень відповідно порядку денного, звітує про стан творчо – виробничого процесу в кінематографічній галузі, визначає провідних митців – лауреатів міжнародних фестивалей.

До початку активної діяльності НСКУ восени, вважаємо у другому півріччі, головні публічні місця Будинку кіно працювали безперервно, збираючи актив на підготовлені події, присвячені різноманітним ключовим акцентам в сучасному житті українського кіно. Не забував актив Спілки, переважно кінознавчий, і про минувшину: є що згадати, кого не забути. Такі події дбайливо збираються з відомих фрагментів, але час втручається в історічні сторінки, і кожного року з`являються нові цікаві і корисні осмислення класичних тем, не даючи їм «забронзовіти». А з вересня кінематографічні дні і вечори конвеєрним способом виплескували на велелюдну аудиторію і веселе, і сумне, з чого складається сутність драматургії кожного фільму.

На Пленумі 29 листопада п.р. будуть розглядатись питання, які вимагатимуть термінового рішення та усвідомлення категорії складності. Першим питанням визначається фінансово – економічний стан НСКУ. І хоча другим питанням є сплата членських внесків, все одно навіть масова сплата таких не вирішує загрозливий стан нашого матеріального існування. Потрібні рішучі дії, які гарантують фінансове забезпечення діяльності Спілки та її фондів і ресурсів.

Це болюче питання ставилось на порядок денний на всіх засіданнях секретаріату НСКУ, але архімедова важеля знайдено не було окрім наївного пошуку багатіїв – спонсорів чи владних структур, здатних миттєво розрубати гордіїв вузол головної проблеми буття інтелектуального центру українського кіно.  

Здається вирішення на поверхні, і конструкція НСКУ створена таким чином, щоби кожний робочий день НСКУ був продуктивним. Перший ряд діяльності, назвемо його інформаційно – пізнавальним, зразково розвинутий, і колишнє «бюро пропаганди радянського кіно» у конкуренції збанкрутіло би і кількісно, і якісно, тому що ця грошовита організація виконувала поставлені ідеологічні завдання минулої епохи, і експлуатуючи зірок радянського кіно, достатньо щедро сплачуючи їх розважальну працю під кіноролики, гітару та вірші, заробляла чималі кошти по всій території від Бреста до Владивостока.

Виникає питання: а де наші зірки сцени та екрану? чи вони не такі яскраві? чи громадяни України не дивляться українське кіно і не знають перших осіб в режисурі,  в акторстві і представниках інших провідних професій екранних мистецтв? чому вони не з`являються в Будинку кіно – арені українського кіномистецтва.

Повертаючись до осінньої програми тематичних подій треба наголосити на телевізійності цих творчих акцій, але жодного телеканалу не було присутньо. Причина відома: телеканали самостійно використовують кінематографічну тематику на свій глузд. Хай собі вони як знають, ми вже почали просуватись до Інститута екранних мистецтв нашого Карпенка – Карого, в особі відомого телевізійного діяча Леоніда Мужука маємо перший відголос позитивного сприйняття нашої пропозиції в Інституті журналістики КНУ імені Т.Г.Шевченка по відображенню майбутніх подій, в яких Спілка є флагманом у кінопросвіті і національну цінність якої складно переоцінити.

Співпрацюючи з творчою молоддю, ми повинні вийти на масовий розголос перш за все в Інтернеті, перетворюючи кількість на якість і виходячи на конкуренту пряму у забезепеченні широкої відомості в державних, громадських та бізнесових колах. Ми повинні випереджати всіх і вся у інформаційному кінопросторі України.   

Цей дороговказ вимагає кілька місяців у новому році, і інтенсивна робота на організованому інтернет каналі надасть той авторитет, з яким тяжко буде не погодитись при розподілі державних коштів на фільмовиробництво. Хто володіє інформацією, той скорочує дистанцію до бюджетних видатків на фільмовиробництво, яке є основою кінематографу, телебачення та відео. На vavada com онлайн казино всегда без проблем можно попрактиковаться в бесплатном режиме или перейти в режим игры на деньги Наш Статут передбачає, і це ексклюзив Спілки, поєднання результативної співдружності триумвірату екранних мистецтв.

В спільчанскій бюджет перш за все входять оплата сумнозвісних тарифів, витрати на обов`язкові ремонтні роботи, налагодження проекцій відповідно сучасних стандартів, на зарплату штатних працівників. Перед НСКУ існує проблема організації власної відеостудії для постійного виробництва актуального продукту і розповсюдження. Майстри екранних мистецтв повинні за січень – лютий 2019 року сформувати заявки у форматі вищезгаданого триумвирату на виробництво малобюджетної екранної продукції заради відрахування 10% від кошторисів за для забезпечення діяльності Національної Спілки кінематографістів України. Фільмовиробничі студії НСКУ запропонують творчі подання Державній агенції з питань кіно, Міністерству культури, національним фондам підтримки креативної індустрії, і щось з того вийде. Так що починаючи з запрошення «Всі на Пленум!» можна закінчити гаслом «Бюджет– спільчанам! Десятину – Спільці! Фільми – народу!»

 

Віктор Бажай

комісія НСКУ з інформаційної політики