f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

РУСТАМУ ІБРАГІМБЕКОВУ - 80

05.02.2019

З ЮВІЛЕЄМ! МНОГИХ І ПРЕМНОГИХ ЩЕ ЛІТ ВАМ, РУСТАМЕ, СИЛ, ЗДОРОВ"Я, НАТХНЕННЯ І РАДОЩІВ ЖИТТЯ, ЯКЕ ВИ ТАК ЛЮБИТЕ!

Драматург театру і кіно, письменник, режисер, громадський діяч... Той випадок, коли масштаб особистості сприймаєш одразу і назавжди. ІБРАГІМБЕКОВ справді великий, він нікуди - таке враження із моїх небагатьох, на жаль, спостережень - не поспішає, сидить за столом фундаментально, гумор його м"який, не іскрометний, але глибокий і якийсь ніжний. А ще відчуття, що він тебе, саме тебе слухає і готовий слухати довго, уважно-усміхнено.

РУСТАМУ - 80, а одному з його перших фільмів, суперзнаменитому "БЕЛОЕ СОЛНЦЕ ПУСТЫНИ" Владимира Мотыля - 50. Тридцятилітній сценарист (другим сценаристом був В.Єжов) одразу став знаменитим.

Такою кількістю успішних фільмів навряд чи може похвалитися хтось із радянських і пострадянських сценаристів. На що звертаєш увагу - РУСТАМ працює з одним і тим же режисером на кількох фільмах, у нього кілька таких тандемів. З Расімом Оджаговим - "ДОПРОС", "ПЕРЕД ЗАКРЫТОЙ ДВЕРЬЮ", "ДРУГАЯ ЖИЗНЬ". З Нікітой Михалковим - "Урга.Территория любви" та "Утомленные солнцем" (обидва знімав український оператор Вілен Калюта, остання картина, як відомо, отримала "Оскара"), ""СИБИРСКИЙ ЦИРЮЛЬНИК" та "УТОМЛЕННЫЕ СОЛНЦЕМ-2".

Ну, а з нашим РОМАНОМ БАЛАЯНОМ 4 фільми. Це "ХРАНИ МЕНЯ, МОЙ ТАЛИСМАН", "ФІЛЕР", "НІЧ СВІТЛА" "РАЙСЬКІ ПТАХИ" - понад 30 літ творчого співробітництва і дружби.

А ще ж п"єси в театрі. А ще кілька режисерських робіт - найуспішніші "Телефон доверия" і "Семья".

Упродовж практично усіх пострадянських літ РУСТАМ ІБРАГІМБЕКОВ об"єднував кінематографістів колишнього СРСР як голова Конфедерації країн СНД і Балтії. Востаннє РУСТАМ був у Києві 2012 року, коли в нашому Будинку кіно проводили (зусиллями Конфедерації і нашої Спілки) міжнародну кінематографічну школу, куди зібрали молодих людей з багатьох пострадянських держав.

Окрема сторінка - діяльність ІБРАГІМБЕКОВА як митця, громадянина і політика в його рідному Баку і Азербайджані загалом.

Велика людина, великий митець і громадянин, політик. Літа не беруть його, і хай вони відстануть: нічого у них все одно не вийде.

Автор привітання Сергій Тримбач.
19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ