f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

В Будинку кіно презентували «Довженка у вогні»

11.12.2014

9 грудня в Будинку кіно відбулася прем’єра та обговорення телевізійного документального фільму «Довженко у вогні» режисерки і співавторки сценарію Ірини Шатохіної (цикл «Українська мрія», 2014, НТКУ).

Модератором обговорення виступив голова НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач. Він також став експертом у фільмі, разом із доктором філософських наук Сергієм Пролєєвим. Доктор історичних наук Юрій Шаповал – ведучий і співавтор сценарію. В ігрових епізодах фільму роль Олександра Довженка виконав Петро Миронов.

Сергій Тримбач: «Олександр Довженко почував у собі здатність і потужність врятувати Україну. Можливо, це одна з причин довженкової магії – ми відчуваємо в його текстах і фільмах силу особистості й людину, яка здатна нас порятувати. Він рятує нас і сьогодні, навіть людей, які ніколи не читали його рядків. Сила магії його імені однаково присутня».

Юрій Шаповал: «Довженко – абсолютно неоднолінійна фігура. Я зрозумів його драму, коли він був змушений пристосуватись до ситувції. Це зовсім не принижує й не дискредитує його, а навпаки говорить про те, що він зміг зберегти свою автентичність і оригінальність, за умов, коли все нівелювалося й усі мали бути однаковими. Він ніколи в житті так і не показав Сталіна й Лєніна.

Для мене важливо було у фільмі зняти з Довженка бронзу й показати його справжнім».

Сергій Пролєєв: «Як не парадоксально, для мене Довженко найцікавіший тим, що в ньому не виповнилося. Все, що йому вдалося зробити – це просто інтонація. За великим рахунком, він не зняв своїх фільмів. Але навіть тих крихт, що він втілив, вистачило, аби так високо була оцінена його особистість». 

Серед глядачів – письменник Іван Драч: «У мене культ Довженка. Шаповал, Тримбач і Пролєєв дуже переконливі у фільмі. Найбільша вада – актор Петро Миронов – він дуже переграє».  Пан Драч також схвально відгукнувся про багатосторонній підхід у зображенні особи Довженка у фільмі, але дорікнув авторам через ігнорування низки важливих, на його думку, фактів.

Письменник Ярослав Орос, переглянувши фільм, висловив думку, що Олексанр Довженко – зрадник українського народу, зокрема, через зображення вояків УНР у «Арсеналі­», хоча сам він до того воював за УНР. Сергій Тримбач рішуче заперечив, мовляв, Довженко був генієм, його не можна оцінювати подібними мірилами: «Слава Богу, ми не живемо в ту епоху, яка була надзвичайно жорстокою». 

Екс-Міністр культури України Леонід Новохатько: «Своєю творчістю Довженко зробив для утвердження українства стільки, що [зважати на] його орден Лєніна – це просто нісенітниця».

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»