f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Чи існує в Україні проблема політичної цензури в кіно?

22.12.2014

19 грудня в інформаційній агенції «Укрінформ» відбулася дискусія на тему «Україна: кіно без цензури. Виробництво. Дистрибуція. Прокат», організована спільними зусиллями Національньої спілки кінематоргафістів України та ГО «Центр UA». Учасники дискусії спробували з’ясувати, чи існує в Україні проблема політичної цензури на стадії створення й розповсюдження фільмів і як український досвід у цій галузі співвідноситься з міжнародним.

За круглим столом зібралися: Пилип Іллєнко – голова Державного агентства України з питань кіно; Іван Козленко – директор Національного центру ім. О. Довженка; Людмила Горделадзе – директор кінотеатру "Жовтень"; Аксинія Куріна – журналіст, продюсер; Олексій Радинський – культуролог; Володимир Войтенко – кінознавець; Ігор Савиченко – продюсер; Сергій Оснач – член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів. Модератор: Сергій Тримбач – голова НСКУ.

Почав розмову Пилип Іллєнко, який наголосив, що цензура заборонена Конституцією України, і разом з тим зауважив, що потрібно захищати укрїнський інформаційний простір від російської пропаганди. 

Сергій Оснач продовжив цю думку й зазначив, що на період окупації потрібно відмовитися від фільмів за участі «рашистів». 

Ігор Савиченко вважає, що забороняючи російське, держава мусить стимулювати створення українського кінопродукту, а теперішню політику Держкіно вважає такою, що сприяє відтоку української творчої сили за кордон. 

Людмила Горделадзе розповіла про різницю між українськими та російськими глядачами – українці перестали цікавитися популярними в Росії фільмами з часів виходу на екрани «Легенди №17» та «Матчу».

Володимир Войтенко підкреслив безсистемність нині запроваджуваних в Україні заборон російських фільмів та серіалів. 

Олексій Радинський вважає, що забираючи серіал «Інтерни» у людей з депресивних регіонів, Україна штовхає їх у «русскій мір». 

Повний запис дискусії:

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»