f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

БЕРЛІН. ВЖЕ СКОРО

13.02.2020

20 лютого стартує один із найбільших світових кінофестивалів - Берлінський. Для мене це вже 27-й Берлінале. Ветеран, одначе.

Цьогорічний фестиваль у столиці Німеччини є першим, який проводиться за нового керівництва. На чолі фестивальної вертикалі одразу двоє - художнім директором відтепер є Карло Шатріан (донедавна займався фестивалем в Лоарно) , а виконавчим директором Маріетта Ріссенбек, яка досі керувала компанією German Films, яка підтримує і просуває німецькі фільми за кордоном).

Змінилась і відбіркова комісія, яку очолив канадійський сценарист Марк Перансон (теж фестивалив у Локарно). Нові керівники і в основних секціях Берлінале, хоча і не у всіх. Практично немає змін і щодо розподілу номінацій та призів.

Хоча ні, одна видозміна відбулась і була доволі несподіваною. Упродовж багатьох літ у Берліні присуджувався приз імені Альфреда Бауера - за відкриття нових перспектив у кіно. Бауер - перший директор Берлінале, керував ним до 1976 року… І раптом зовсім недавно на світ божий з»явилась публікація в газеті Die Zeit, в якій оповідано: Бауер був важливою постаттю в Геббельсівській кіноструктурі, в кінематографі Третього Рейху. Ба, він навіть шпигував за своїми колегами. Керівництво нинішнього фестивалю відгукнулось блискавично - приза Бауера більше не буде.

Є й інша прикрість - закрився кінотеатр CineStar під куполом "Sony-centre", а це був один із майданчиків фестивалю. Як бачимо, кінотеатри зникають не тільки в Києві. Потребу у нових локаціях задовольнили за рахунок кінотеатру Cubix на Alexanderplatz. Так було зручно - все поруч. Тепер доведеться плуганитись на доволі далекі відстані.

На фото: 2019, Берлін, біля Палацу Берлінале / Berlinale Palast

https://umoloda.kyiv.ua/number/3565/164/143246/

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4079966345362561&set=a.1036455943046965&type=3&theater