f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Травневі спогади. 9 травня 1936 р. народився Ю́рій Іллє́нко — український кінооператор, кінорежисер, та сценарист

09.05.2021

UA:Перший

Він належить до числа найвидатніших вітчизняних режисерів другої половини ХХ століття. Є одним із творців українського поетичного кіно. Його – володаря численних нагород престижних міжнародних фестивалів – називають великим майстром світового рівня і навіть генієм, у якого, щоправда, теж траплялися невдачі і зупинки в русі.

Сам він якось зізнався: на менше я ніколи не погоджувався, ніж грати в Бога. Він мав і має численну армію поціновувачів. Однак не бракує і тих, у кого він не викликає симпатії.

https://www.youtube.com/watch?v=Vtv8y24py_k

http://www.ukrkino.com.ua/people/?id=35

Ю́рій Гера́симович Іллє́нко (9 травня 1936, Черкаси, УСРР — 15 червня 2010[1], с. Прохорівка, Канівський район, Черкаська область, Україна) — український кінооператор, кінорежисер та сценарист. Серед найвідоміших фільмів Іллєнка «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», та «Легенда про княгиню Ольгу». Один із представників хвилі «українського поетичного кіно».

Батько актора і продюсера, голови Держкіно з 2014 року Пилипа Іллєнка та українського політика, депутата Верховної Ради України VIII скликання Андрія Іллєнка.

Далі:

https://uk.wikipedia.org/wiki/Іллєнко_Юрій_Герасимович

 

Софія Кохмат і Юрій Іллєнко. «Світлини Душі». 2008р. ч.1

https://www.youtube.com/watch?v=YMkDWC0jDWc&t=7s

Д/ф "Сімдесятники. Юрій Іллєнко"

https://www.youtube.com/watch?v=QPRCdYm-JXQ