f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ВІДКРИТА НІЧ - ЗАВТРА. У НЕДІЛЮ ВРАНЦІ ЇЇ ВЖЕ ЗАКРИЮТЬ

07.08.2021

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ, Українська кіноакадемія

Йдеться про Кінофестиваль "Відкрита ніч" - уже 24-й. Його незмінний очільник - кінорежисер МИХАЙЛО ІЛЛЄНКО. Фестиваль-спринтер, біжить недовго, але на максимальній швидкості. Щоби побачити більше обирають журі - аби журились, але й в штири ока дивились. Бо йдеться про молодих українських кінематографістів.

Із фестивального сайту: Запрошуємо на кінофестиваль "Відкрита Ніч"! 7 серпня, 20:00, АртПричал, вул. Набрежно-Хрещатицька, причал №2·

А доки до фестивалю "Відкрита ніч. Дубль 24" залишаються лічені дні, ми раді оголосити, що Головою цьогорічного журі буде - Сергій Тримбач. І як зазначив сам Сергій Васильович: "Пропозиція очолити журі кінофестивалю "Відкрита ніч" була трохи несподіваною, але приємною. Працювати з таким цікавим журі - задоволення. А ще й знайомство з фільмами тих, хто вже завтра гратиме першу-другу скрипку в кінематографічному оркестрі...

Фестивалі для критика - найприродніший спосіб життя. На критиках фестивальний рух, власне, й тримається. Хоча не тільки на них. Тут маємо зустріч фільмового тексту з його найвірнішими шанувальниками. Тут відбувається перевірка зробленого, знайденого. Відтак це фест, це свято, це радість однодумства, неодмінно багатою палітрою екранних барв.

"Відкрита ніч" була відкрита для українських фільмів у найтяжчі роки - коли, здавалось, ніколи ми вже не відродимось, ніколи не постанемо.

Та віра у краще, віра в наше кіно перемогли! Сьогодні усе значно оптимістичніше. То ж чекаємо - горизонт відкритий, вітри дмуть нам у спину.

Таки ж правду кажуть мудрі люди: з усіх мистецтв найважливішим для нас є українське кіно!"

У фестивальному журі також:

Anna Kapustina - продюсерка реклами, ТВ та кіно.

Marina Koshkinaa - акторка театру та кіно.

Evhenii Lamakh - актор театру та кіно.

Egor Olesov - продюсер, сценарист, композитор.

Oleg Sentsov- кінорежисер, продюсер, сценарист, письменник

Taras Tomenko - кінорежисер.