f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Онлайн - фестиваль екранних мистецтв «Нехай квітує рідна Україна!»

20.08.2021

24 серпня 1991 року Верховна Рада урочисто проголосила незалежність України та створення самостійної Української держави. День Незалежності – це одне з найважливіших свят для нас. Тридцять років були наповнені різноманітними подіями і процесами як у житті всієї країни, так і в житті областей, міст і сіл, зрештою в житті кожної людини, що живе в Україні. До 30-ї річниці Незалежності України багато митців підготували свої подарунки. Кінематографісти, що об’єднані в осередках та відділеннях Національної спілки кінематографістів України, не залишаються осторонь цієї ювілейної події.

За ініціативи членів Координаційної ради відділень та осередків НСКУ підготовлено кінофестиваль «Нехай квітує рідна Україна!», що проводиться в рамках Всеукраїнського фестивалю екранних мистецтв „Дніпро – cinema” ім.Данила Сахненка. Саме фестиваль „Дніпро – cinema” з 2004 року активно популяризує творчий доробок кінематографістів з відділень та осередків НСКУ. Через пандемію коронавірусу COVID-19 та пов’язані з нею карантинні обмеження у всьому світі кінофестиваль цього року відбудеться в онлайн-форматі. Термін проведення фестивалю з 22 серпня цього року до Дня українського кіно.

До показу в програмі фестивалю свої фільми уже надали кінематографісти Полтави, Запоріжжя, Одеси, Луцька, Івано-Франківська, Харкова, Львова, Житомира та Дніпра. Фестиваль «Нехай квітує рідна Україна!» стартує напередодні Дня Незалежності, 22 серпня. Фільми будуть розміщені на сторінці в ютубі, що дасть можливість переглянути їх як учасникам, так і багатьом глядачам у містах і селах України. Інформацію про фільми учасників і адресу в мережі буде повідомлено додатково.