f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

14 жовтня 1974 року в Києві на вулиці Саксаганського, 6 було відкрито РЕСПУБЛІКАНСЬКИЙ БУДИНОК КІНО

16.10.2021

Стелла Кломінська 

НСКУ, кінознавиця, редакторка, хронологиня

Наш рідний дім! З Днем народження! Будь всегда !!!

14 жовтня 1974 року в Києві на вулиці Саксаганського, 6 було відкрито РЕСПУБЛІКАНСЬКИЙ БУДИНОК КІНО, нині Будинок кіно Національної спілки кінематографістів України.


Будинок кіно - улюблене місце відпочинку десятків тисяч киян і гостей столиці. На його трьох поверхах розміщені чотири зали: Червоний (на 670 місць), Синій (на 270 місць), конференц-зал (на 50 місць) ресторан, бар, бібліотека. Будівля прикрашена чорним стемолітом і алюмінієм.

На фасаді над першим поверхом скомпонований бетонний рельєф (скульптори І.А.Коломіец і Г.Я.Хусід).


Інтер'єри створені за участю архітекторів В.І.Мешковой, Е.Сендзюк і майстрів декоративно-прикладного мистецтва Н.І.Фёдоровой, А.Г.Шарай (худож. Кераміка), Е.А.Владіміровой, 3.В.Вішневской (тематич . килими, завіси). Головний вестибюль виконаний в двох рівнях. В обробці інтер'єрів використані найсучасніші для того часу матеріали. Приміщення Будинку кіно прикрашені у національному стилі.


Проект будівлі розробили фахівці інституту КиївЗНДІЕП (архітектори З.С.Чечік, Ф.І.Боровік, С.Я.Ходік, інженер І.В.Оніщенко). Будівництво здійснював трест «Київміськбуд-4» Головкиївміськбуду.

У Будинку кіно регулярно проходять різні виставки, фестивалі, конкурси, «круглі столи» та зборів, ярмарки, презентації нових кінофільмів.

19 січня 2012 року, в день 100-річчя кінорежисера Тимофія Васильовича Левчука, який багато зробив для відкриття Будинку кіно, на його фасаді була урочисто відкрита меморіальна дошка.