f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Стоп, преміє!

23.01.2022

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ, Українська кіноакадемія

21 січня 2022

Кілька думок після оприлюднення «короткого списку» літературно-мистецьких творів допущених до третього туру.

Шевченківський комітет визнав кінорежисера Романа Балаяна й актрису Ірму Вітовську-Ванца негідними участі у фінальній частині конкурсу на здобуття вищої національної премії. Моя відповідь: я не визнаю нинішній склад комітету гідним виконувати свою місію далі..

Скажуть: а хто ти такий, щоби оголошувати такий вердикт? Погоджусь: моя заява у юридичному сенсі є нікчемною. Так я не про юриспруденцію, я — про моральну сторону справи. Це по-перше. А по-друге, про справу професійну. Члени означеного Комітету, за визначенням, мусять відрізняти високе мистецтво і, відповідно, творців високого мистецтва, від рядової, буденної літературно-мистецької «продукції».

Недопущення Балаяна (фільм «Ми є. Ми поруч») та Вітовської-Ванца (ролі у картинах «Брама», «Мої думки тихі», «Казка старого мельника») у третій, заключний тур навряд чи можна кваліфікувати інакше, як акт невизнання за ними статусу високих митців, як акт приниження. І конкретних митців, і — самого мистецтва. Хотіли цього, чи ні члени Шевченківського комітету, але вчинене ними виглядає саме так.

Далі:

https://m.day.kyiv.ua/uk/article/media/stop-premiye?fbclid=IwAR0cUU3nFZZBwHyp-RK7wLffp4Guk00nFbjbjT3pGyCAyVJHSIpsVEJHNg0

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach

Yuri Makarov 17 год 

Голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (з грудня 2019)

Не хочу вдавати з себе найрозумнішого або наймудрішого (це не те саме, є відтінки), але я знав, що так буде, знав від самісінького початку, оскільки вже скуштував повною мірою принциповості, вдячності й солідарності творчих цехів у процесі участі в Комітеті попередньої каденції, хіба що не в тій концентрації, але смак упізнаваний.

Далі:

https://www.facebook.com/yuri.makarov.7