f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

У кінотеатрі «Ліра» відбудеться День Сергія Параджанова

09.04.2015

9 квітня у кінотеатрі українського фільму «Ліра» відбудеться День Сергія Параджанова, присвячений 50-річчю виходу на екрани його стрічки «Тіні забутих предків».

О 14:30 режисер Олена Фетісова представить художній фільм-біографію видатного митця «Параджанов» (реж. Олена Фетісова та Серж Аведікян, Україна / Франція / Вірменія / Грузія, 2013).

Сергій Параджанов створює великі фільми, що приносять йому міжнародне визнання. Його зухвала поведінка призводить до конфлікту з радянським тоталітарним режимом. За сфабрикованим звинуваченням режисера кидають до в’язниці. Але незламна любов до краси дає сили творити, незважаючи на роки ув’язнення і заборону на роботу в кіно.

О 17:00 народна артистка України Лариса Кадочникова, неповторна Марічка з «Тіней забутих предків», представить документальну стрічку «Лариса Кадочникова. Автопортрет» (реж. Дмитро Томашпольский, Лариса Кадочникова, 2013).

У експериментальній роботі, що стала дебютом Лариси Кадочникової в режисурі, легенда українського поетичного кіно пише свій автопортрет. Протягом ночі – від чистого аркушу до готового портрету. В цю ніч зникають межі часу та простору. У сусідній кімнаті – сцена київськог Театру російської драми імені Лесі Українки, у коридорі — сходи московського ВДІКу, а якщо вийти із будинку — можна опинитися в Мар-дель-Плата на березі Атлантичного океану, в місті, де тільки-но триумфально демонструвалися «Тіні забутих предків», звідки і пішла світова слава актриси. А ще – три ролі, про які вона мріяла. І ця мрія здійсниться в цю ніч…

О 19:00 відбудеться показ шедевру Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» (1964).

Вступне слово перед переглядом фільму скажуть кінокритик, ведучий програми «Аргумент кіно» на каналі «1+1», секретар правління НСКУ Володимир Войтенко та народна артистка України Лариса Кадочникова, виконавиця головної жіночої ролі фільму

Десятки років ворогували два гуцульських роди — Палійчуки та Гутенюки. Але сталось так, що покохав Іван Палійчук красуню із ворожого роду — Марічку, якій судилося прожити коротке, але щасливе життя… Не міг без неї бути щасливим Іванко. Але він жив далі. Одружився. Був коханим. Дітей не було. Господарював. І шукав смерть, яка забрала в нього кохану. Тільки у передсмертному маренні Іван знову набув свого щастя.

О 21:00 відбудеться показ вигадливого документального фільму «Небезпечно вільна людина» (2005)

Фільм про життя і діяльність славетного режисера Сергія Параджанова представлять його автори – режисер, заступник голови НСКУ Роман Ширман і автор сценарію, голова Спілки Сергій Тримбач.

Адреса кінотеатру українського фільму «Ліра»: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 40.

Сторінка події на Фейсбук тут.

Власна інформація НСКУ

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ