f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Відбулася прем’єра фільму «Данило Сахненко»

23.05.2015

21 травня у приміщенні Дніпропетровського Будинку мистецтв відбулася прем’єра фільму «Данило Сахненко» та розмова із його автором Ігорем Родіоновим про фільм і роботу над ним.

Валентина Слобода, Дніпропетровськ

Стрічка створена до 140-ї річниці від дня народження оператора-режисера з Катеринослава Данила Сахненка, ім’я якого ще мало відоме як мешканцям Дніпропетровська, так і шанувальникам кіномистецтва у світі. Це перший захід до ювілею митця і перший фільм знятий про нього.

Герой фільму – наш земляк Данило Сахненко, визнаний істориками кіномистецтва одним із перших фундаторів українського кіно. Не маючи спеціальної освіти, він зміг у далекому 1908 році стати кореспондентом французького кіножурналу фірми братів Пате і через деякий час уже отримав від фірми кінокамеру за високу якість надісланих з Катеринослава у Францію кіносюжетів.

Данило Сахненко – легенда кіно не тільки нашого міста, а і піонер українського кінематографу, бо зняв перший в історії світового кіно український повнометражний ігровий фільм «Запорізька Січ» та заснував перше в Катеринославі кіновиробництво – кіноательє «Родина».

Автор фільму Ігор Родіонов з 1989 року займається творчістю у галузі екранних мистецтв: тележурналіст, керівник творчого об’єднання «Телепродюсер», реалізував ряд авторських телепроектів, створює різноманітні відеофільми, бере участь у професійних фестивалях і конкурсах.

Фільми Ігоря Родіонова були неодноразово відзначені різними нагородами. Любов до Дніпропетровська, бажання популяризувати діяльність творчих людей він акумулював у створенні циклу документальних фільмів про долі дніпропетровських архітекторів: «Ушел, чтобы вернуться» (про архітектора Павла Нірінберга), «Вокзал для двоих» (про архітектора Євсея Соріна), «Петровский зачет. 40 лет спустя» (про архітектора  О. Петрова). У 2009 році Ігор Родіонов був удостоєний Дніпропетровської мистецької премії імені Данила Сахненка.


Ігор Родіонов і Валентина Слобода

Дніпропетровський осередок Національної спілки кінематографістів України вже понад 15 років збирає факти про життя і творчий доробок нашого унікального земляка Данила Сахненка: у 2004 році засновано фестиваль екранних мистецтв, який з 2006 року відповідно до рішення НСКУ має статус «Всеукраїнського» та носить ім’я Данила Сахненка, з ініціативи осередку міською радою засновано мистецьку премію імені Данила Сахненка, якою відзначають найвищі досягнення в Дніпропетровську в галузі кіномистецтва, встановлено меморіальну дошку на приміщенні колишнього кінотеатру «Родина». У 2012 році здійснено театралізовану реконструкцію фільму Данила Сахненка «Запорозька Січ».

Фільм Ігоря Родіонова «Данило Сахненко» повниться спогадами про зйомки «Запорозької Січі» у 1911 році та непрості колізії у житті українського кінематографіста. 

Валентина Слобода,
голова Дніпропетровського
осередку НСКУ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»