f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Сергій Тримбач взяв участь в обговоренні законопроекту щодо організацій колективного управління

08.10.2015

7 жовтня 2015 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, на якому було розглянуто проект Закону про внесення змін до Закону України «Про авторське право і суміжні права» (щодо діяльності організацій колективного управління).

Законопроект за №2943 було зареєстровано 21 травня 2015 року. Його ініціювали народні депутати Злата Огнєвіч, Сергій Скуратовський і Андрій Лозовий, а доповідала народний депутат, вона ж співачка Злата Огнєвіч.

В обговоренні взяв участь голова НСКУ Сергій Тримбач, який піддав законопроект нищівній критиці. Два основні контраргументи: за умови прийняття законопроекту відбувається 1) монополізація на ринку, карт-бланш отримує одна із організацій колективного управління, іншим доведеться просто зникнути; 2) автори втрачають будь-який вплив на формування ОКУ (організацій колективного управління) і перетворюються на «рабів системи», яким, до того ж, перепадатимуть «крихти з панського столу».

Філософія тут не нова, зазначив Сергій Тримбач, та сама, що незрідка торжествує в українських «верхах»: великий капітал мусить правити бал, всім іншим належить принишкнути і знати своє місце.

Не менш гострої критики законопроект зазнав і в інших виступах, в тому числі такої ж критичної думки притримується заступник голови Комітету Іван Кириленко. У підсумку законопроект було відправлено на доопрацювання.

У порядку денному був ще й проект Закону про колективне управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав (реєстр. № 2265а від 03 липня 2015 року), ініційований народним депутатом Євгеном Рибчинським. Одначе його не обговорювали за відсутності ініціатора законопроекту. На думку Сергія Тримбача, цей документ має приблизно ті ж самі вади і його слід категорично опротестовувати.

Власна інформація НСКУ

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ