f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Легендарній кіностудії «Київнаукфільм» минає 75 літ

01.01.2016

Легендарній кіностудії «Київнаукфільм» (нині Національна кінематека України) 1 січня 2016 року минає 75 літ від дня заснування (у 1941 році).

Щиро вітаю усіх, хто причетний до творення слави студії, про кого сьогодні мали б сказати керівники держави. Не скажуть, бо й не відають, бо сьогодні наука і, відповідно, наукове кіно у нас виглядають чимось малосерйозним.

Тим часом упродовж 1960–1980-х років «Київнаукфільм» був лідером (без найменших перебільшень) світового наукового кіно.

Важливо розуміти: той вихід Київської кіностудії на чільні позиції у світовій ієрархії неігрового кіно пояснюється загальною ситуацією в суспільстві 1960–1970-х років. Виріс освітній, інтелектуальний рівень масового глядача, у сфері наукових знань посилився інтерес до гуманітарної проблематики, зокрема до резервів людської психіки.

Не випадково у творчості безсумнівного лідера студії Фелікса Соболєва (на фото) домінують три змістових плани: йдеться про екранне розкриття форм і способів передання інформації, і не тільки у середовищі людей (фільми «Мова тварин» та «Чи думають тварини?»), механізмів витворення і засвоєння нової інформації, при задіянні доти невідомих можливостей людського організму («Сім кроків за горизонт», «Дерзайте, ви талановиті!», «Коли зникають бар’єри»), форм збереження і відтворення пам’яті, або механізмів функціонування культури («Біля джерел людства»). За цілковитої серйозності порушених проблем фільми зроблено у напрочуд артистичній, захоплюючій формі. Не дивно, що публіка (масова аудиторія!) сприймала їх з великим інтересом...

(Далі буде)

Голова НСКУ Сергій Тримбач

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ