f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Сергій Тримбач про рішення Держкіно переформатувати Експертну комісію

26.04.2016

25 квітня 2016 року відбулося чергове засідання Секретаріату Правління НСКУ, до порядку денного якого увійшло питання про переформатування Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно України.

Нагадаємо, що 19 квітня голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко повідомив у Фейсбуці про своє рішення припинити повноваження Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів через власну незгоду із рішенням комісії дозволити демонстрування телесеріалу «Не зарікайся», який виходить на телеканалі «Україна». Відповідне рішення члени комісії прийняли напередодні на власному засіданні.

Голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач у коментарі «Детектору медіа» повідомив, що Спілка повністю підтримує членів Експертної комісії Оксану Волошенюк, Людмилу Новікову, Ольгу Пашкову, Людмилу Серебренікову, Сергія Васильєва, Георгія Черкова, Олексія Першка та Аліка Шпилюка, які є членами НСКУ, і рекомендує їх до складу знову, оскільки вони не порушили жодних етичних або юридичних норм.

Пан Тримбач також зазначив, що в голови Держкіно не було причин розпускати комісію, бо він мав юридичне право сам прийняти рішення щодо відкликання ліцензії серіалу «Не зарікайся», якщо його не влаштувала думка експертів, і тим самим не перекладати відповідальність на них і не розпускати комісію, завдаючи репутаційної шкоди її членам.

Крім того, нарікань на роботу Експертної комісії раніше не було, тож не можна переформовувати її за результатами єдиного випадку, вважає голова Спілки.

«Членів прокатної комісії було дискредитовано як професіоналів, громадян, патріотів, і тепер вони змушені вислуховувати образи на свою адресу, хоча зовсім не заслуговують на таке ставлення.

У статуті Спілки кінематографістів написано, що ми повинні захищати честь і гідність наших членів, тому ми заявляємо про свою підтримку – ми зробимо все, аби не дозволити ображати наших людей фактично без причини.

У країні інформаційна безпека постійно перебуває під загрозою, але Міністерство інформаційної політики нічого не робить, і виявляється, що винна в усьому Експертна комісія. Якби були зафіксовані системні порушення, якби були підстави вважати, що експерти послідовно дозволяють фільми пропагандистського штибу, я би зрозумів. Ні в кого немає однозначної думки щодо цього серіалу, але зробили крайніми членів прокатної комісії», – зазначив Сергій Тримбач.  

Офіційну заяву Національної спілки кінематографістів України про переформатування та діяльність Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів буде опубліковано згодом.

Власна інформація НСКУ

26 травня, неділя, Червоний за ФІЛЬМИ-ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ

25 травня, субота-неділя, Синій зал ХХІІІ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ФІЛЬМІВ, ТЕЛЕВІЗІЙНИХ І РАДІОПРОГРАМ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА "ЗОЛОТЕ КУРЧА"

24 травня, п’ятниця, Синій зал НОСТАЛЬГІЧНІ ПОРТРЕТИ НЕЗАБУТНІХ