f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

19 травня – українська прем’єра «До кохання» та зустріч із режисером-аніматором Ігорем Ковальовим

14.05.2016

19 травня 2016 року, о 17:00 у Синій залі Будинку кіно відбудеться українська прем’єра анімаційного фільму «До кохання» і творча зустріч із її автором – уславленим режисером-аніматором Ігорем Ковальовим. Стрічку представляє Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК».

«До кохання» («До любви») – пронизлива 20-хвилинна мистецька анімація про самотність у великому місті. Драматичну історію засновано на людських недоліках. Кожен із героїв по-своєму нещасливий і по-своєму прагне здобути любов.

«Нехай не все буде зрозуміло з першого разу – це навіть добре, коли є стимул повернутися і перевірити відчуття. Твір мистецтва, в ідеалі, має викликати інтерес незалежно від рівня розуміння. Необхідно залучати глядача до співучасті, щоб він додумував, довигадував те, що побачив на екрані. Якщо в залі усі реагують однаково – це вже нецікаво», – говорить Ігор Ковальов про власні мистецькі принципи і нову стрічку, із якою тріумфально повертається в авторську анімацію – після десятилітньої перерви.

Образне рішення «До кохання», як і в усіх фільмах Ігоря Ковальова, здійснив видатний художник-постановник Дмитро Маланічєв, який нині працює арт-директором телесеріалу «Сімпсони» (США). У 2014 році він став володарем премії «Еммі» «За видатні індивідуальні заслуги в анімації».

У березні цього року фільм «До кохання» здобув Гран-прі Міжнародного фестивалю анімаційного кіно в Утрехті (Holland Animation Film Festival) та Відкритого російського фестивалю анімаційного кіно у Суздалі, після чого продовжив тріумфальний хід престижними фестивалями Європи і світу.


Ігор Ковальов

У своїй творчості Ігорю Ковальову вдається успішно поєднувати авторські та масові анімаційні проекти.

1990-го його сюрреалістична мистецька робота про реалії сімейного життя «Його дружина курка» брала участь у Міжнародному конкурсі короткометражних фільмів Каннського МКФ. Цю стрічку, а також його фільм «Молоко» (2005) Міжнародна асоціація анімаційного кіно включила до переліку 50 найкращих анімаційних короткометражних фільмів, створених за останні 50 років.

Свою творчу діяльність Ігор Ковальов розпочав у рідному Києві у 1970-х роках художником-мультиплікатором фільмів корифеїв анімаційного кіно Давида Черкаського («Пригоди капітана Врунгеля») та Володимира Дахна («Як козаки на весіллі гуляли»). Наприкінці 1980-х спільно із режисером Олександром Татарським заснував легендарну анімаційну студію «Пілот». На початку 1990-х переїхав і успішно працював у США.

Значний успіх і любов глядачів мали створені Ігорем Ковальовим спільно із Олександром Татарським анімаційні стрічки «Пластилінова ворона», «Слідство ведуть Колобки», а також «Крила, ноги і хвости», «Кубик-рубік клоунада» і багато інших.

Міжнародний комерційний успіх принесли його американські проекти «Дітки» та «ААА! Справжні монстри» і «Карапузи» (знята в США 1998 року з бюджетом 24 млн. доларів повнометражна анімаційна стрічка зібрала у світовому прокаті понад 140 млн. доларів).

Нині Ігор Ковальов працює художнім керівником анімаційної російської студії Bazelevs Тимура Бекмамбетова і створює фантастичний анімаційний серіал «Аліса знає, що робити».

На фото – кадр із фільму

МФАФ «КРОК» і власна інформація НСКУ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»