f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Брат брата – Юрій Миколайчук

17.06.2016

Іван Миколайчук мав дев’ятеро братів і сестер. Почасти їхні образи втілено у фільмі «Білий птах з чорною ознакою» Юрія Іллєнка (нагадаю, сценарій написано Іваном Миколайчуком та самим режисером). Багатодітна сім’я Дзвонарів хіба не Миколайчукова родина? Звісно, не буквально так, а все ж...

Одного із братів Дзвонарів зіграв Іванів брат Юрій. Потому його не раз запрошували попрацювати в кіно, одначе ж він уперся – ніц, нізащо.

Нині на обійсті Миколайчуковім пан Юрій лишився сам, з дружиною (побралися кілька літ тому). Живуть у новій хаті, яку почали будувати ще Іван з Марічкою.

Марія Євгенівна пояснила мені, що матінка Івана Васильовича все боялась, що хату збудують неправильно й відтак неправильно спорядять її в останню путь. Одначе все збудувалось як належить, як треба.

Юрій схожий на святого. Поруч хати прочистив невеликий ставок, лишилось води налляти. Поки що побіля того ставка бігають кілька овечок. А піднімеш очі – там гірка, на якій любив сидіти і розмірковувати про життя-буття Іван Миколайчук.

Життя продовжується...

Сергій Тримбач

27 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН Цикл «Наші співвітчизники у світовому кіно»

28 травня, вівторок, Червоний зал ФІЛЬМИ-ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ

29 травня, середа, Малий зал «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО»