f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Кроки за горизонт. 85 літ тому народився Фелікс Соболєв

25.07.2016

25 липня 2016 року виповнюється 85 літ від дня народження Фелікса Соболєва (1931–1984) – видатного кінорежисера, який у середині 1960-х років докорінним чином змінив парадигму наукового фільму.

Доволі пісне просвітницьке кіно, більше схоже на нуднуваті лекції для плебса, чарівним чином перетворилося на захоплюючі кіноподорожі у світ незнаного. Глядач дістав змогу ідентифікувати себе з ученим, пошукачем і відкривачем нових світів і нових істин.

„Мова тварин”, „Чи думають тварини”, „Сім кроків за горизонт”, „Я та інші”, „Дерзайте, ви талановиті”, „Коли зникають бар’єри”, „Київська симфонія” – ці та інші фільми Соболєва стали одкровенням для мільйонів глядачів. Саме мільйонів, оскільки його стрічки викликали колосальний інтерес публіки.

За Соболєвим доволі швидко постала ціла школа нового українського наукового кіно. Нині, коли наука, сам інтелект людський не є „модним” і піддається заледве не шаленій атаці неуків від держави і поза нею, наукове кіно переживає не кращі часи.

Та все ж фільми Соболєва були, є і будуть! Згадаймо метра, згадаймо класика кіно – вітчизняного і світового! Вічна і подячна шана Вам, майстре!

Сергій Тримбач