f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Про Юлію Солнцеву

10.08.2016

7 серпня народилась актриса, кінорежисер, дружина Олександра Довженка Юлія Солнцева.

За всіма довідниками народилася у Москві 1901 року. Одначе я своїми очима бачив в архіві Довженка і Солнцевої (у РГАЛИ) фото маленької 2-річної Юлі із датуванням 1898 рік. Отже, найімовірніше вона жила на цьому світі з 1896 року (померла 1989-го), а в документах на початку 1920-х тоді багато хто «виправляв» хронологію свого життя.

Словом, 120-річчя от се минуло від дня її народження.

Суперечлива постать. Є підстави думати, що через неї, у першу чергу, спецоргани вели спостереження за Довженком (з одного із донесень: «Во сне говорил на украинском...»). А з другого боку – може саме це і врятувало життя митцеві: бо ж недремне око завжди було при нім. По смерті Довженка Солнцева зробила багато для увічнення його пам’яті. Тільки незрідка виходило це у неї якось надто вже тотально-тоталітарно.

«Визит к Солнцевой, – записав у свій щоденник кінознавець Юхим Левін, якому вона довіряла і який мав доступ в квартиру і до архівних матеріалів. – Был у нее впервые. Квартира не изменилась со времен Довженко. Поражает обстановка. Сама Ю.И. произвела двойственное впечатление. С одной стороны, дай Бог каждому из нас такую вдову, с другой – страшный в своем рассчетливом фанатизме, ограниченности и терроризме человек» (Е.Левин // Искусство кино. – 2000. – № 4).

Сергій Тримбач

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»