f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

На день народження Вадима Храпачова

26.09.2016

24 вересня композитор Вадим Храпачов відзначив свій день народження.

Відзнака з гірчинкою – стан здоров’я Вадима Юрійовича не надто радісний. То ж у першу чергу усі його друзі і шанувальники бажають здоров’я й усіляких зцілювальних чудес!

В кіно пан Храпачов працює з 1973 року. В його послужному списку понад 50 фільмів. І яких! З ним любить працювати Роман Балаян, скажімо, відтак важко уявити собі «Польоти уві сні і наяву», «Бережи мене, мій талісман» чи «Райських птахів» із якоюсь іншою музикою.

Тривалий час співпрацював з режисером В’ячеславом Криштофовичем, у підсумку маємо шедеври «Два гусари», «Володя великий і Володя маленький», «Ребро Адама».

Так само неординарні стрічки створені ним у співпраці з московським режисером Євгенієм Цимбалом – «Повесть непогашеной луны» і «Защитник Седов».

Працював Вадим Храпачов і в документальному кіно – досить назвати блискучий фільм «Знак – тире» Сергія Буковського, і в анімації – «Синя Шапочка» чи «У нашого Омелечка невелика сімеєчка» Євгена Сивоконя.

Вадим Храпачов – справжній кінокомпозитор. Йому не властиво писати музику, яка «накидається» згори на фільм, ніби хустка на голову. Ні, його музика зіткана із звуків і згуків, що ніби проростають із фільмової тканини. Досить пригадати, скажімо, початок «Польотів...» чи фільми того ж таки В’ячеслава Криштофовича. Він повноцінний автор усієї звукової партитури стрічок, пан Храпачов власне не музику пише (її, звісно, також), а бере участь у творенні звуко-зорової картини фільму.

А ще Вадим Юрійович справжній інтелектуал. Один із небагатьох хто, до прикладу, боровся і бореться за те, аби авторське право в Україні було не тільки пустопорожнім сполученням слів...

Вадиме, здоровшайте, будь ласка! Хай Бог помагає, хай Ангел Ваш не дрімає...

Сергій Тримбач, голова НСКУ