f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно з 18 по 23 жовтня

17.10.2016

У жовтні традиційно розпочинається новий – уже XLIIІ за ліком – сезон Будинку кіно, який буде сповнений мистецьких і кінематографічних подій.

Перші заходи сезону вже відбулися – 6 жовтня до 75-их роковин трагедії Бабиного Яру було показано документальний фільм «А Менш» («Boris Dorfman – A Mentsh», реж. Уве та Габріела фон Зельтман, Німеччина, 2014), а 11 жовтня було проведено вечір пам’яті режисера й актора Миколи Мерзлікіна.

З 18 по 23 жовтня 2016 року у Будинку кіно заплановано такі мистецькі події.

У вівторок, 18 жовтня, о 19:00 у Синій залі відбудеться вечір «Перетин поколінь», укладений з двох кіноробіт – короткометражної стрічки Станіслава Битюцького «24» (2016), героям якої стільки ж років, скільки й Україні, та повнометражного фільму Івана Миколайчука «Така пізня, така тепла осінь» (1981).

Фільм Станіслава Битюцького «24», створений на межі ігрового та документального кіно, в Києві буде показано вперше. Прем’єра стрічки відбулася цього літа в Національному конкурсі короткометражних фільмів 7-го Одеського МКФ і стала однією з найпомітніших подій програми.

По завершенню показу відбудеться спілкування з режисером. Модератор вечора – голова НСКУ Сергій Тримбач.

У середу, 19 жовтня, о 18:00 у Синій залі відбудеться прем’єрний показ короткометражного науково-популярного фільму Олега Володкевича «Первісний авангард» (2016).

Стрічка, створена кіностудією «Укркінохроніка» за сценарієм Богдана Жолдака, розповідає про виникнення, усталення, побутування автентичних музичних інструментів. Про те, як від простої очеретини українська музика трансформувалася до великого оркестру з десятками інструментів. rentgirls.ch

Одним із героїв фільму є художній керівник Національного оркестру народних інструментів, диригент Віктор Гуцал, який провів відкриту репетицію єдиного у світі оркестру, що складається з 70 народних інструментів. З унікальним оркестром співає солістка української електро-фолк групи ONUKA Наталія Жижченко.

У неділю, 23 жовтня, о 17:00 у Червоній залі відбудеться урочисте відкриття XLIII сезону Будинку кіно.

У програмі вечора:

– Вручення Премії імені Фелікса Соболєва 2016 року режисерам Володимиру Хмельницькому та Ігорю Негреску за їх вагомий внесок у світове та українське неігрове кіно.

– Показ документального фільму Романа Бондарчука «Українські шерифи» (2015, Україна, Німеччина, Латвія), який від України було висунуто на премію «Оскар» у номінації «Фільм іноземною мовою».

Фільм розповідає про процеси самоорганізації у селі Стара Збур’ївка на Херсонщині, йдучи шляхами двох «шерифів», обраних громадою для підтримання правопорядку.

Світова прем’єра фільму відбулася на найпрестижнішому Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі IDFA, де стрічка отримала Спеціальний приз журі у головному конкурсі.

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ