f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

23 жовтня – урочисте відкриття XLIIІ сезону Будинку кіно

21.10.2016

23 жовтня 2016 року, о 17:00 відбудеться урочисте відкриття XLIIІ сезону Будинку кіно Національної спілки кінематографістів України.

У програмі заходу:

  • Вручення Премії імені Фелікса Соболєва 2016 року режисерам Володимиру Хмельницькому та Ігорю Негреску за їх значний внесок у розвиток науково-популярного та документального кіно, вагомі досягнення в неігровому кіно.
  • Показ документального фільму Романа Бондарчука «Українські шерифи» (2015, Україна, Латвія, Німеччина), який Український Оскарівський комітет обрав претендентом на премію «Оскар» від України у номінації «Фільм іноземною мовою».

Премію імені Фелікса Соболєва вручають за видатні неігрові кінороботи та творчий доробок у галузі науково-популярного та документального кіно. Від 2016 року Національна спілка кінематографістів України самостійно вручає Премію, оскільки Міністерство культури України відмовилося від її підтримки.

Документальний фільм «Українські шерифи» розповідає про процеси самоорганізації у селі Стара Збур’ївка на Херсонщині, йдучи шляхами двох «шерифів», обраних громадою для підтримання правопорядку.

Світова прем’єра фільму відбулася на найпрестижнішому Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі IDFA, де стрічка отримала Спеціальний приз журі у головному конкурсі.

Відкриття XLIIІ сезону Будинку кіно відбувається напередодні проведення VII З’їзду Національної спілки кінематографістів України.

З’їзд є позачерговим. 25 серпня 2016 року ІХ Пленум Правління НСКУ був змушений скликати його, аби до кінця року внести зміни до Статуту НСКУ, необхідні для збереження Спілкою статусу неприбуткової організації.

Також ІХ Пленум Правління НСКУ ухвалив, що на позачерговому З’їзді відбудуться вибори голови Спілки і голови Контрольно-ревізійної комісії Спілки, Правління та Контрольно-ревізійної комісії НСКУ.

Робота З’їзду розпочнеться о 10 годині. Реєстрація делегатів – з 8 години 30 хвилин.

Усі члени Спілки є делегатами З’їзду.

Власна інформація НСКУ