f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

25 жовтня – VII (XIII) позачерговий З’їзд НСКУ

24.10.2016

Шановні члени Спілки!

25 жовтня 2016 року у Будинку кіно відбудеться VII (XIII) позачерговий З’їзд Національної спілки кінематографістів України.

Ми змушені зібрати З’їзд на півроку раніше (мав би відбутися у квітні наступного року), оскільки постали проблеми, нерозв’язання яких поставить нашу Спілку у вкрай скрутне, а можливо і катастрофічне становище.

Йдеться у першу чергу про нові закони та підзаконні акти, які передбачають доволі суттєві зміни у статусі неприбуткових організацій. Це потребує внесення змін до Статуту НСКУ. Подібні зміни уповноважений робити тільки З’їзд. Після цього потрібен час для того, аби Міністерство юстиції затвердило статутні нововведення не пізніше 1 січня 2017 року.

Завдання це не з простих, оскільки це міністерство вочевидь надто ретельно перевіряє правові документи, які надаються нашою Спілкою (про це промовляє досвід останніх років).

Одна із вимог Міністерства юстиції: на З’їзді НСКУ кворум має становити 50% + 1 голос від числа делегатів, якими є, за рішенням Пленуму, всі члени Спілки. Хоча подібна норма відсутня як у Статуті НСКУ, так і у профільному Законі України «Про професійних творчих працівників та творчі спілки». На наступному З’їзді 25 жовтня мусимо дотримуватися цієї норми.

Крім того на З’їзді маємо обрати нового голову Спілки та голову Контрольно-ревізійної комісії, членів Правління та Контрольно-ревізійної комісії.

Отже, закликаю Вас, колеги, зробити все можливе, аби прибути на З’їзд 25 жовтня. Робота З’їзду має початися о 10:00.

Реєстрація делегатів розпочинається з 8:30.

Зрив З’їзду (за відсутності кворуму) призведе до втрати Спілкою статусу неприбуткової організації. Серед наслідків цього – різке збільшення оподаткування діяльності Спілки, що поставить її на грань виживання. А ще, до прикладу, Спілка не зможе більше надавати соціальну допомогу кінематографістам.

Друзі, колеги! Над творчими спілками вже віддавна згущуються хмари. Нині небезпека є особливо великою. Прошу зрозуміти це і з усією відповідальністю поставитись до участі у З'їзді.

Отже, до зустрічі 25 жовтня на З’їзді у Червоній залі Будинку кіно.

Для реєстрації при собі украй бажано мати паспорт, довідку про особистий ідентифікаційний код і спілчанський членський квиток.

Сергій Тримбач, голова НСКУ