f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Ото кіно було...

12.11.2016

8 листопада 1872 року народився Дмитро Байда-Суховій – актор і режисер (помер у віці 102 роки, у 1974-му).

Сергій Тримбач

Починав в антрепризі, працював у трупах М. Садовського, О. Резникова, Д. Гайдамаки, Л. Сабініна. Виступав як бандурист, збирав і пропагував українські пісні. Один із перших українських кінематографістів. Режисер фільмів: «Кума Феська» (за водевілем В. Дмитренка «Кум мірошник, або Сатана в бочці», 1910, виконав усі чоловічі ролі), «Змія підколодна» (1911, екранізація вірша І. Нікітіна), «Сватання на вечорницях» (за п’єсою С. Карпенка-Паливоди, 1911, роль Телепня), «Три кохання в мішках» (1911), «Навкруги зрада» (1912, за власним сценарієм, грав усі ролі), «Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка (1912), «Запорізький скарб» (за К. Ванченком-Писанецьким, 1912), «Спіть, орли бойові, або Війна і життя» (1914).

Театральні вистави переходили на екран. Це так звані «кінодекламації» – спектаклі транслювались на екран, за яким стояв один чи два актори, які й озвучували екранні ролі. Мали шалений успіх – екран заговорив!!! Під час сеансу актори дивились на екран і промовляли текст, намагаючись потрапити в артикуляцію кіноперсонажів. Коли закінчувалась чергова частина плівки в апараті, акторам командували «стоп» і вони завмирали, допоки екран знову не поновлював свій рух.

Після 1914 року Байда-Суховій уже не працював у кіно і для кіно. Його покликанням був театр.

Останні роки жив у місті Геленджику (Краснодарський край), де і помер у 1974 році.

Сергій Тримбач

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»