f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Підсумки 11-го Міжнародного фестивалю екранних мистецтв «Дніпро–сінема»

13.12.2016

9 грудня 2016 року у Дніпрі завершив роботу 11-ий Міжнародний фестиваль екранних мистецтв «Дніпро–сінема» імені Данила Сахненка, що проводиться з ініціативи Дніпропетровського осередку Національної спілки кінематографістів України.

Нагадаємо, що відкриття фестивалю відбулося 7 грудня 2016 року в приміщенні філармонії імені Леоніда Когана.

Учасників і шанувальників кіномистецтва привітали:

  • голова журі фестивалю – кінорежисер, народний артист України, лауреат міжнародних кінофестивалів, голова Правління Одеського відділення НСКУ Ярослав Лупій,
  • заступник начальника Управління культури Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Людмила Кудряшова,
  • тріо бандуристок Дніпропетровської академії мистецтв,
  • чоловічий вокальний ансамбль «Обертон» Національного гірничого університету.

Після церемонії відкриття відбувся перегляд документального фільму «Весільний коровай» (режисер Дмитро Вовк, м. Полтава) і повнометражного ігрового фільму «Блакитна сукня» (режисер Ігор Мінаєв, Україна, Франція), який представив режисер, кінопродюсер Юрій Леута.


Церемонія відкриття фестивалю
 

На цьогорічний фестиваль було відібрано 126 творчих робіт із 9 країн світу (Франції, США, Королівства Бруней, Росії, Вірменії, Естонії, Німеччини, Молдови, України) та 23 міст України.

Їх було представлено в номінаціях:

  • «Ігрове кіно»,
  • «Документальне кіно»,
  • «Телевізійні жанри»,
  • «Анімація»,
  • «Студентські роботи»,
  • «Дитячо-юнацька творчість».

До Дніпра прибули кінематографісти із 13 міст України: Полтави, Києва, Івано-Франківська, Запоріжжя, Верхньодніпровська, Одеси, Снігурівки, Херсона, Новомосковська, Харкова, Тячіва, Рівного, Трускавця.

Перегляди конкурсної програми відбувались не тільки в приміщеннях Будинку мистецтв, а й у клубних закладах та у ВНЗ Дніпра. У рамках програми фестивалю були проведені творчі зустрічі авторів фільмів зі студентами Національного гірничого університету, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Університету економіки та права імені Альфреда Нобеля, Придніпровської академії будівництва та архітектури, а також творча зустріч у Палаці культури «Північний».

Учасники фестивалю «Дніпро–сінема» взяли участь у майстер-класі з драматургічної майстерності, який для них провела Марія Вайно, член Національної спілки кінематографістів України та Національної спілки письменників України, лауреат Міжнародного конкурсу «Коронація слова», Мистецьких премій ім. І. Франка та ім. В. Стефаника, і «круглому столі», присвяченому сучасному українському кінематографу. В рамках фестивалю було проведено розширене засідання Координаційної ради відділень та осередків НСКУ.


Майстер-клас Марії Вайно

Творча зустріч 

За підсумками перегляду конкурсних програм і обговорення фільмів журі фестивалю визначило лауреатів і володарів спеціальних дипломів 11-го Міжнародного фестивалю екранних мистецтв «Дніпро–сінема» імені Данила Сахненка.

Переможцями фестивалю стали такі роботи:

В номінації «Документальне кіно» – творчі групи фільмів:

  • «Пенальті правосуддя» (режисер В’ячеслав Бігун, м. Тячів, студія «ДажбогФільм») – І місце,
  • «Весільний коровай» (режисер Дмитро Вовк, м. Полтава) – ІІ місце,
  • «Брат за брата» (режисер Руслан Ганущак, м. Івано-Франківськ) – ІІІ місце.

В номінації «Телевізійні жанри»:

  • «Місія» (режисер Ірина Мороз, Дніпровська міська студія телебачення) – І місце,
  • телефільм «Жити наново» (режисер Світлана Кочкарьова, м. Запоріжжя) – ІІ місце,
  • «Портрети з війни» (режисер Тетяна Миргородська, філія НТКУ «Чернігівська регіональна дирекція») – ІІ місце,
  • телефільм «Днепропетровск неизвестный» (режисер Ігор Родіонов, м. Дніпро) – ІІІ місце.

В номінації «Ігрове кіно» – творчі групи фільмів:

  • «Таблички» (режисер Жанна Жукова, м. Одеса, студія «Утро») – І місце,
  • «Операція Же» (режисер Дар’я Баранова, м. Київ) – ІІ місце та
  • «Закон Пелікана» (режисер Євгенія Фікарра, Королівство Бруней) – ІІІ місце.

В номінації «Анімація»:

  • «Інший» (режисер Олександр Грачов, м. Київ, студія Олександра Грачова) – І місце,
  • «Как был потерян Эдем» (режисер Анастасія Маслова, м. Одеса, «Студия МГУ») – ІІ місце,
  • «Зможеш ти все» (режисер Нікіта Тимощук, м. Київ, студія «ARTFISH STUDIOS») – ІІІ місце.

Отримали відзнаки і студентські (Харків, Київ, Санкт-Петербург) та дитячо-юнацькі (Дніпро, Ужгород, Верхньодніпровськ, Чернівці) роботи.

Спеціальний приз журі було присуджено творчій групі повнометражного ігрового фільму «Блакитна сукня» (режисер Ігор Мінаєв, Україна, Франція, студія «Trempel Films»).

Гран-прі фестивалю отримав повнометражний ігровий фільм «Світанок над озером Ван» (режисер Артак Ігітян, Вірменія).

Переможцям були вручені дипломи та призи – майстри народного мистецтва В.Тимошенко, А. Олійник, Т.Цимбалій, Л.Лук’яненко, Н.Бережна розписали славнозвісним петриківським розписом для них пам’ятні декоративні тарелі (на титульному фото).

Церемонія нагородження переможців фестивалю







 

Міжнародний фестиваль екранних мистецтв «Дніпро–сінема» проводиться із 2004 року з ініціативи Дніпропетровського осередку Національної спілки кінематографістів України.

З 2006 року фестиваль носить ім’я одного із фундаторів українського кіно, оператора і режисера з Катеринослава Данила Сахненка.

Валентина Слобода, голова Координаційної ради
відділень та осередків НСКУ,
голова Дніпропетровського осередку НСКУ

26 травня, неділя, Червоний за ФІЛЬМИ-ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ

25 травня, субота-неділя, Синій зал ХХІІІ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ФІЛЬМІВ, ТЕЛЕВІЗІЙНИХ І РАДІОПРОГРАМ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА "ЗОЛОТЕ КУРЧА"

24 травня, п’ятниця, Синій зал НОСТАЛЬГІЧНІ ПОРТРЕТИ НЕЗАБУТНІХ