f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Коли українці повернуть собі Україну?

22.01.2017

Сергій Тримбач

21 січня 2017 року в Будинку кіно відбувся показ фільму Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці».

Уже за 15 хвилин до початку показу місць у Червоній залі (670 крісел) не було. За 5 хвилин не було де яблуку упасти і в Синій залі (170 крісел). Кілька десятків людей дивились стрічку навстоячки. Словом, десь біля 900 глядацьких сердець бились в унісон з екранними героями.


Червона зала, за кілька хвилин до початку (фото Володимира Філіппова)

Все би чудово. Якби не одне: як повідомили продюсери фільму Володимир Філіппов і Андрій Суярко у прокаті стрічку подивились аж 25 тисяч українців. Себто безкоштовно – на один сеанс – прийшло майже з тисячу. За гроші – ніц ентузіазму. Народ збіднів – все так. Одначе щоби так не любити своє кіно... А власне самих себе.

Перед фільмом я сказав: «Дональд Трамп пообіцяв повернути Америку американцям. Мимоволі виникає питання: коли Україну повернуть українцям? Тільки не треба чекати, що за нас це хтось зробить: влада українська, хтось там за кордоном. Україну повернути можемо тільки ми самі. В тому числі за допомогою кіно». Бо 25 літ минуло Українській незалежності, а ми мало що зрозуміли і мало що відрефлектували стосовно того, що відбулося і відбувається. І в цьому головна причина наших бід.

І допоки так буде – українці виїжджатимуть за кордон у пошуках кращої долі. З українського Раю (Буковина, звідки героїня «Гнізда горлиці») у пошуках Раю італійського, західноєвопейського.

Робімо своє кіно, дивімось своє кіно. Інакше лишатимемось – хоч в Україні, хоч в Італії, хоч де-інде – «баданте», найманцями, а не господарями.

І будемо сидіти – як от се Дарина, героїня Римми Зюбіної – край дороги, що веде у світлу будущину. Де нас ніхто не чекає.

На титульному фото – кадр із фільму «Гніздо горлиці»

Сергій Тримбач

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ