f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно з 20 по 25 лютого

20.02.2017

З 20 по 25 лютого 2017 року у Будинку кіно відбудеться низка кінематографічних подій.

20, 21 та 22 лютого Національна спілка кінематографістів України проведе цикл заходів «Згадуємо Революцію гідності».

У понеділок, 20 лютого, о 18:30 у Синій залі відбудеться показ документальної стрічки Євгена Афінеєвського «Зима у вогні: Боротьба України за свободу» та зустріч із творчою групою фільму. 

Стрічку, яка оповідає про події Революції гідності, було створено у ко-продукції США, Великобританії та України за продюсерства американської компанії Netfilx.

В основі фільму – зйомки 28 операторів, які зафіксували на камеру 93 дні київської зими 2013–2014 років. Хроніку з місця подій доповнено інтерв'ю з учасниками протестів. У фільмі послідовно висвітлено розгортання громадянського руху, що поступово перетворюється на революцію, яку підтримують мільйони. 

Світова прем'єра «Зими у вогні» відбулася 3 вересня 2015 року на МКФ у Венеції. 9 жовтня 2015 року розпочався Інтернет-прокат стрічки на платформі Netfilx.

Фільм було номіновано на премію «Оскар» за найкращий документальний повнометражний фільм. Стрічка отримала Приз глядацьких симпатій 40-го МКФ у Торонто та Приз The Television Academy Honors Американської телеакадемії.

У вівторок та середу, 21 та 22 лютого, о 18:30 у Синій залі відбудеться показ документальних стрічок із циклу «Зима, що нас змінила» та зустріч із творчою групою фільмів.

До циклу «Зима, що нас змінила» увійшли сім стрічок про події, що відбувалися на Євромайдані під час Революції гідності, створені у 2014-му творчим об'єднанням документалістів #Вавилон'13, яке від перших днів громадських протестів фіксувало їх: «Небесна сотня», «Перша смерть», «Коктейлі Грушевського», «Межигір'я. Батіна хата», «Самооборона», «Пожежа в Будинку профспілок», «Автомайдан».

В рамках програми «Згадуємо Революцію гідності» буде продемонстровано низку фільмів документального циклу, прем'єра якого відбулася на телеканалі «1+1» у квітні 2014 року.

У середу, 22 лютого, о 20:00 у Червоній залі за підтримки концертної компанії Svitlo Concert відбудеться благодійний концерт для воїнів АТО та учасників Євромайдану. 

У четвер, 23 лютого, у Будинку кіно відбудуться дві кіноподії.

О 18:00 у Синій залі в рамках Акторської майстерні «Поетична мозаїка» відбудеться показ фільмів-портретів про кінорежисера, народного артиста України Тимофія Левчука, народного артиста України Миколу Оляліна, кінорежисера Миколу Літуса. Режисер документальних стрічок – Людмила Михалевич. Вечір веде заслужена артистка України Лідія Чащина

О 19:00 у Червоній залі в рамках репертуарної рубрики «Кращі фільми світового кінопрокату» відбудеться показ художнього фільму Франсуа Озона «Франц» (Німеччина, Франція, 2016).

Події стрічки відбуваються після закінчення Першої світової війни. Німкеня Анна щодня приходить на могилу свого нареченого Франца, який загинув у Франції. Одного разу вона бачить француза, який теж приніс квіти на могилу її коханого. Поява цього юнака кардинально перевертає життя героїні... В основі сюжету – картина Ернста Любича початку 30-х років минулого століття «Недоспівана колискова». В ролях: П'єр Ніне, Паула Бір, Сиріл Клер, Йохан фон Бюлов.

У п'ятницю, 24 лютого, о 18:00 у Синій залі відбудеться творчий вечір Юрія Гармаша «У колі старих друзів» до ювілею видатного українського кінооператора.

У суботу, 25 лютого, о 17:00 у Синій залі відбудеться прем'єрний показ низки документальних короткометражних фільмів Олексія-Нестора Науменка, створених у 2015 та 2016 роках, і творча зустріч із їх автором.

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда