f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Розпочалися заходи програми «Згадуємо Революцію Гідності»

21.02.2017

20 лютого 2017 року у Синій залі Будинку кіно розпочалися заходи програми «Згадуємо Революцію Гідності».

На початку вечора присутні вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні, полеглих учасників Революції Гідності хвилиною мовчання.

У перший день програми глядачам було представлено документальну стрічку Євгена Афінеєвського «Зима у вогні: Боротьба України за свободу», створену у копродукції США, Великобританії та України за продюсерства американської компанії Netfilx.

В основі фільму «Зима у вогні» – зйомки трьох десятків операторів, які зафіксували на камеру дні київської зими 2013–2014 років. Хроніку з місця подій автори доповнили інтерв’ю з учасниками протестів. Завдяки тому у фільмі послідовно висвітлено розгортання громадянського руху, що перетворюється на революцію, яку підтримують мільйони, – у формі у першу чергу зрозумілій для неукраїнських глядачів, які майже не обізнані з ходом і смислом буремних вітчизняних подій.

Світова прем’єра «Зими у вогні» відбулася 3 вересня 2015 року на МКФ у Венеції. Згодом стрічка отримала Приз глядацьких симпатій 40-го МКФ у Торонто, а 9 жовтня 2015 року розпочався її Інтернет-прокат на платформі Netfilx.

«Зиму у вогні» було номіновано на премію «Оскар» за найкращий документальний повнометражний фільм – стрічка потрапила до короткого списку п’яти номінантів. Також вона отримала спеціальний приз The Television Academy Honors від Американської телеакадемії.

«Зиму у вогні» представили продюсери Галина Садомцева і Ліна Клєбанова. Вони розповіли, що творення стрічки було результатом передусім волонтерської діяльності багатьох людей, рухомих бажанням відкрити правду про Революцію Гідності світові. І в такому підході – поєднанні надзвичайної кількості аудіовізуальних свідчень різної технічної якості – виявилося новаторство стрічки. Потому для фільму було записано близько сотні інтерв’ю, які розкривали деталі подій.

Більшість робіт із виробництва фільму було здійснено в Україні. Спеціалісти із США відзначили майстерно виконану кольорокорекцію (що зробити було складно, з огляду на поєднання у стрічці візуальних джерел нерівної якості) та роботу зі звуком (ускладнену із тих-таки причин). Зрештою, «Зиму у вогні» було номіновано на престижну нагороду Golden Reel Awards у категорії «Найкращий монтаж звуку у документальному фільмі».

Але головним, безумовним досягненням, важливішим за нагороди і професійне визнання, було те, що завдяки компанії Netfilx, яка «підхопила» стрічку та забезпечила її широке просування, «Зиму у вогні» по всьому світу подивилися понад 10 мільйонів глядачів. Таким чином, фільм цілком виконав свою надзвичайно важливу місію донесення правди про події Революції Гідності, на жаль, малознані у світі (в тому числі й через діяльність російської пропагандистської машини).

Покази програми «Згадуючи Революцію Гідності» у Будинку кіно тривають. У вівторок та середу, 21 та 22 лютого, відбудеться показ документальних стрічок із циклу «Зима, що нас змінила», створеного у 2014-му творчим об’єднанням документалістів #Вавилон’13, яке від перших днів громадських протестів фіксувало їх.

21 лютого, о 18:30 у Синій залі продемонструють фільм Володимира Тихого «Перша смерть», в центрі якого – убивство Сергія Нігояна, та стрічку «Самооборона» Костянтина Кляцкіна та Марії Пономарьова.

22 лютого, о 18:30 у Синій залі відбудеться показ стрічки Юлії Гонтарук і Романа Любого «Небесна сотня».

Сергій Васильєв

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ