f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Розпочалися заходи програми «Згадуємо Революцію Гідності»

21.02.2017

20 лютого 2017 року у Синій залі Будинку кіно розпочалися заходи програми «Згадуємо Революцію Гідності».

На початку вечора присутні вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні, полеглих учасників Революції Гідності хвилиною мовчання.

У перший день програми глядачам було представлено документальну стрічку Євгена Афінеєвського «Зима у вогні: Боротьба України за свободу», створену у копродукції США, Великобританії та України за продюсерства американської компанії Netfilx.

В основі фільму «Зима у вогні» – зйомки трьох десятків операторів, які зафіксували на камеру дні київської зими 2013–2014 років. Хроніку з місця подій автори доповнили інтерв’ю з учасниками протестів. Завдяки тому у фільмі послідовно висвітлено розгортання громадянського руху, що перетворюється на революцію, яку підтримують мільйони, – у формі у першу чергу зрозумілій для неукраїнських глядачів, які майже не обізнані з ходом і смислом буремних вітчизняних подій.

Світова прем’єра «Зими у вогні» відбулася 3 вересня 2015 року на МКФ у Венеції. Згодом стрічка отримала Приз глядацьких симпатій 40-го МКФ у Торонто, а 9 жовтня 2015 року розпочався її Інтернет-прокат на платформі Netfilx.

«Зиму у вогні» було номіновано на премію «Оскар» за найкращий документальний повнометражний фільм – стрічка потрапила до короткого списку п’яти номінантів. Також вона отримала спеціальний приз The Television Academy Honors від Американської телеакадемії.

«Зиму у вогні» представили продюсери Галина Садомцева і Ліна Клєбанова. Вони розповіли, що творення стрічки було результатом передусім волонтерської діяльності багатьох людей, рухомих бажанням відкрити правду про Революцію Гідності світові. І в такому підході – поєднанні надзвичайної кількості аудіовізуальних свідчень різної технічної якості – виявилося новаторство стрічки. Потому для фільму було записано близько сотні інтерв’ю, які розкривали деталі подій.

Більшість робіт із виробництва фільму було здійснено в Україні. Спеціалісти із США відзначили майстерно виконану кольорокорекцію (що зробити було складно, з огляду на поєднання у стрічці візуальних джерел нерівної якості) та роботу зі звуком (ускладнену із тих-таки причин). Зрештою, «Зиму у вогні» було номіновано на престижну нагороду Golden Reel Awards у категорії «Найкращий монтаж звуку у документальному фільмі».

Але головним, безумовним досягненням, важливішим за нагороди і професійне визнання, було те, що завдяки компанії Netfilx, яка «підхопила» стрічку та забезпечила її широке просування, «Зиму у вогні» по всьому світу подивилися понад 10 мільйонів глядачів. Таким чином, фільм цілком виконав свою надзвичайно важливу місію донесення правди про події Революції Гідності, на жаль, малознані у світі (в тому числі й через діяльність російської пропагандистської машини). Если ты действительно задмуаешься о том тчобы стать богатым и успешным то у меня для тебя есть совет от которого по просто нельзя отказаться ведь данный совет поменяет все в твоей жизни и речь идет о таком замечатьном сайте как бонусы-бк.рф мой совет заключаеться в том что тебе ни при каких обстоятельствах не стойт пропускать данный сайт ведь он действительно отличный даже можно сказать что лучший в данной сфере так что мой совет заключаеться в том что не нужно упускать такую возможность

Покази програми «Згадуючи Революцію Гідності» у Будинку кіно тривають. У вівторок та середу, 21 та 22 лютого, відбудеться показ документальних стрічок із циклу «Зима, що нас змінила», створеного у 2014-му творчим об’єднанням документалістів #Вавилон’13, яке від перших днів громадських протестів фіксувало їх.

21 лютого, о 18:30 у Синій залі продемонструють фільм Володимира Тихого «Перша смерть», в центрі якого – убивство Сергія Нігояна, та стрічку «Самооборона» Костянтина Кляцкіна та Марії Пономарьова.

22 лютого, о 18:30 у Синій залі відбудеться показ стрічки Юлії Гонтарук і Романа Любого «Небесна сотня».

Сергій Васильєв