f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

На день народження Леоніда Осики

08.03.2017

Сьогодні, 8 березня, – день народження кінорежисера Леоніда Осики (1940–2001).

Сергій Тримбач

Постановника супершедевру “Камінний хрест” (1968), за новелами Василя Стефаника. Крім того – надзвичайно цікавих картин “Та, що входить у море”, “Хто повернеться – долюбить”, “Захар Беркут”, “Тривожний місяць вересень”, “Гетьманські клейноди”...

Свобода – чільне слово, що характеризує покоління Леоніда Осики, покоління “шістдесятників”. Вони, діти війни, мусіли зішкрібати зі своїх душ кіптяву пережитих жахів і сірих, непроминущих, некліпних очей смерті.

Чи ж не тому смерть одвідує чи не кожен їхній фільм? “Хто вернеться – долюбить”, за сценарієм Ліни Костенко і Аркадія Добровольського, що мав драматичну долю. Поет іде на війну і гине. А герої “Камінного хреста”, знемігши у війні з землею-мачухою, від’їжджають за океан, у смерть – і проводи їх в еміграцію є їх похороном, душевним і тілесним. І в “Захарі Беркуті”, і в “Тривожному місяці вересні”, і в “Подарункові на іменини” (дитині дарують картинку смерті, тодішня комп’ютерна гра у вбивство, якесь жахітне пророцтво від Михайла Коцюбинського і Леоніда Осики), і, зрештою, в “Гетьманських клейнодах”... Казино Вулкан ВИП бездепозитный бонус для игроков.

Цьогоріч виповнюється 20 літ фільму “Увійдіть, стражденні” (1987). Зустріч людей квазі-цивілізації та носіїв нібито старого архаїчного світу... Можливо, що це епіграф епохи, яка стрімко насувалась на усіх нас.

На фото: Леонід Осика з дружиною Світланою Князевою

Сергій Тримбач

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ