f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Афіша Будинку кіно з 22 по 28 травня

22.05.2017

З 22 по 28 травня 2017 року у Будинку кіно відбудеться низка кінематографічних подій.

У понеділок, 22 травня, о 18:30 у Синій залі в рамках репертуарної рубрики «Наш ілюзіон» та циклу «Наші співвітчизники у світовому кіно», укладеного кінознавцем Станіславом Сукненком, відбудеться показ художнього фільму Бориса Сагала «Щасливий з дівчиною» (США, 1965).

Чиказький мафіозі на ймення Великий Френк наймає знаменитого співака Расті Уеллса доглянути його молоду доньку Валері під час її перших самостійних канікул у Флориді. Расті закохується у Валері і вимушений зіткнутися із ловеласом Романо, який вирішив завоювати серце дівчини… В ролях: Елвіс Преслі, Шеллі Фабарес, Гарі Кросбі, Ніта Талбот, Харольд Стоун.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>

У вівторок, 23 травня, о 19:00 у Синій залі відбудеться прем’єрний показ короткометражного документального фільму Олексія Радинського «Зсув», що входить до альманаху «Контури» (Inspiration Films, 2016).

Фільм – про спробу побудувати «суспільство, яке докорінно відрізняється від усього, що нас оточує» (за словами героїв стрічки). Ця спроба відбувається в самому центрі Києва, на території, відвойованій у міста природною стихією. Зсув ґрунту, деградація міської політики та розпад суспільних зв’язків призвели до виникнення безвладного, непідконтрольного анклаву в центрі міста. Так виникає ідея «утопії тут і тепер», у створенні якої беруть участь представники вуличного мистецтва, музичної сцени, театрального аванґарду, etc.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>

У середу, 24 травня, о 16:00 у Синій залі відбудеться презентація книги-альбому «Художник Едуард Шейкін», а о 18:30 у Синій залі в рамках репертуарної рубрики «Забуте кіно» буде продемонстровано художній фільм Нормана Джуісона «Спекотної ночі» (США, 1967).

Афроамериканець-детектив із Філадельфії вирушає на південь США, аби розслідувати справу. У розкритті жорстокого убивства він має об’єднати зусилля із місцевим шерифом, долаючи расизм місцевого населення. В ролях: Сідні Пуатьє, Род Стайгер, Ворен Оутс, Лі Грант.

Стрічка отримала низку премій «Оскар», в тому числі «Оскари» найкращому фільму і за найкращу головну чоловічу роль. Вступне слово – кінознавця Сергія Васильєва.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>

У четвер, 25 травня, о 18:30 у Синій залі відбудеться творчий вечір Ольги Самолевської – кінорежисера, лауреата Міжнародної премії імені Арсенія та Андрія Тарковських, Мистецької премії «Київ» імені Івана Миколайчука.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>

У п’ятницю, 26 травня, о 17:00 у Синій залі відбудеться прем’єрний показ документального фільму Артура Гураля «Вкрадена Вітчизна»

Стрічку присвячено темі депортації українців із території Польщі у 1945–1947 роках згідно договору між УРСР і Польським комітетом національного визволення.

У фільмі очевидці подій розповідають про те, що відбувалося на території Холмщини у довоєнний період, як поляки знищували українців під час Другої світової війни, про нелюдські умови переселення в Україну, яке за жодних обставин не можна назвати добровільним, про те, як їх прийняла нова батьківщина та її громадяни.

Запрошення на показ можна роздрукувати самостійно, завантаживши за посиланням>>>

У суботу, 27 травня, о 17:00 у Червоній залі в рамках проекту «Мистецькі фільми в Будинку кіно», який представляє кінознавець, член Європейської кіноакадемії Алік Шпилюк, відбудеться показ драматичної комедії Марен Аде «Тоні Ердманн» (Німеччина, Австрія, 2016) – фільму року за версією FIPRESCI, володаря премій Європейської кіноакадемії за найкращий фільм, найкращу режисуру, найкращих актрису та актора та найкращий сценарій.

Колишній учитель музики, веселун і вигадник Вінфред вирішує налагодити стосунки з дочкою, успішним бізнес-консультантом однієї з престижних корпорацій. Щоб привернути її увагу, він видає себе за ексцентричного бізнесмена Тоні Ердманна. Своїми смішними та шокуючими витівками він сподівається змінити її уявлення про життя і завоювати місце в її серці. В ролях: Петер Сімонішек, Сандра Хюллер, Міхаель Віттенборн, Вікторія Малекторович.

У неділю, 28 травня, о 17:00 у Червоній залі Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК» представить повнометражний анімаційний фільм Мiхаеля Дюдока де Вiта «Червона черепаха» (Франція, Японія, 2016).

Чоловік потрапляє на безлюдний острів. Йому вдається побудувати пліт, але далеко поплисти не виходить – червона черепаха заважає йому втекти.

Більше інформації про події Будинку кіно тут>>>.

Власна інформація НСКУ

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда