f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Едуарду Киричу – 75 літ!

02.06.2017

2 червня 2017 року народному художнику України, лауреату Шевченківської премії, члену нашої Спілки Едуарду Киричу виповнюється 75 літ!

Сердечно вітаємо Едуарда Ілліча із ювілеєм! Бажаємо міцного здоров’я та творчого натхнення для нових мистецьких звершень!

Едуард Кирич від 1962 року працював у Творчому об’єднанні художньої мультиплікаці Київської кіностудії науково-популярних фільмів (нині – кіностудія «Укранімафільм»), де спільно із режисером Володимиром Дахном створив знаменитий анімаційний серіал «Як козаки...». 

Він – художник-постановник анімаційних фільмів «Чому у півня короткі штанці» (1966, реж. І. Лазарчук), «Людина, яка вміла літати» (1968, реж. Є. Сивокінь),«Пригоди козака Енея» (1969, реж. Н. Василенко), «Сказання про Ігорів похід» (1972, реж. Н. Василенко), «Кам’яний вік» (1987, реж. В. Гончаров), «Енеїда» (1991, реж. В. Дахно), «Лис Микита» (2007, реж. В. Кметик), «Пригоди Котигорошка та його друзів» (2013, реж. Я. Руденко-Шведова) та інших робіт.

2 червня 2017-го, о 17:00 у Синій залі Будинку кіно відбудеться творча зустріч із Едуардом Киричем.

У програмі заходу:

  • спогади про творчість і людей, «Київнаукфільм», виробництво і атмосферу, про початок українізації студії у 1960-ті роки, заборони і кон’юнктуру, про анімаційні фільми і живопис,
  • перегляд вибраних уривків із анімації Едуарда Кирича і мистецтвознавче їх трактування у художньому, соціальному, культурному та інших контекстах.

Ведуча вечора – Ганна Чміль, доктор філософських наук, культуролог, продюсер, академік Національної академії мистецтв України.

Куратор творчої частини вечора – Людмила Новікова, кандидат мистецтвознавства, науковий співробітник відділу кінознавства ІМФЕ імені М.Т.Рильського НАН України, кінокритик, історик кіно, член Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

Редакція сайту НСКУ

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда