f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Акторові Віктору Демерташу – 70 літ!

15.06.2017

15 червня 2017 року виповнюється 70 років заслуженому артисту України, кіноактору, члену нашої Спілки Віктору Демерташу. Подаємо привітання заступника голови НСКУ, кінознавця Сергія Тримбача.

Акторові Віктору Демерташу – 70!

Ага, народився 15 червня. Як й Іван Миколайчук, скажімо. Словом, цього дня народжуються талановиті та красиві актори. Серед чоловіків це рідкість, от Віктор Демерташ справді у молоді літа відзначався особливою вродою, романтичного типу.

То ж не дивно, що закінчивши ВДІК (на курсі Владіміра Бєлокурова разом з ним навчались Людмила Єфименко, Ніна Ільїна, Галина Логінова, Ірина Шевчук… нічогенько, правда?), актор знімався у романтично-пригодницьких стрічках: «Стара фортеця», «Марина», «Капітан Немо» (яскрава роль Франсуа), «Переходимо до любові», «Єралашний рейс», «Лісова пісня. Мавка»… А першою справді помітною роллю став Клаудіо в екранізації шекспірівської комедії «Багато галасу даремно» (1972) Самсона Самсонова.

З «Лісової пісні…», де Віктор Демерташ зіграв такого собі чортика Куця, розпочалась співпраця з Юрієм Іллєнком. Віктор Демерташ, по суті справи, дістав постійне місце в акторському оркестрі знаменитого режисера. Його «партії» зазвичай не дуже великі, але важливі для розуміння концепції, режисерського бачення стрічки. Скажімо, у «Лебединому озері. Зоні», екзистенційній драмі про невідворотність людського вчинку і людської долі, в якій сили зла традиційно сильніші сил добра.

Віктор Демерташ грає (зовсім не по-акторськи, до речі) прапорщика, який працює в таборі, охороняючи зеків, серед яких і герой стрічки. Стається так, що кров охоронника переливається тому чоловікові, рятуючи його життя. І упроваджуючи на муку – бо ж для зеків це непростимий гріх, кровна спорідненість з «вівчаркою»… Точна, до міліметра пророблена роль Віктора Демерташа, в якій крізь мундир прозирає тиха непоказна людяність.

Потому ще буде чимало ролей, в тому числі і в телевізійних серіалах («Роксолана», «Повернення Мухтара», «Нюхач»…). А все ж кращою стала роль у фільмі класичного кіноформату – «Брати. Остання сповідь» Вікторії Трофіменко. Одвічне протистояння братів по крові і ворогів по духу своєму…

Станіслав у виконанні Віктора Демерташа пригноблений масивністю своєї плоті й масивом власної історії душі, де так багато темного і неартикульованого. Філігранна робота, яка доводить: Юрій Іллєнко таки точно вгадав в акторові здатність відтворювати містичну складову людського буття, особистісного драйву, схованого у найпотаємніших порухах душі. Хоча акторська палітра Віктора Демерташа цим, звісно, не обмежується…

Вікторе, з Днем народження! Нових ролей і нових натхнень. Здоров'я і сил на все велике і благеє!

Сергій Тримбач

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»