f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Овація ленінопаду

20.07.2017

19 липня 2017 року в рамках Національного конкурсу короткометражних стрічок 8-го Одеського МКФ відбувся показ документального фільму Світлани Шимко "Ленінопад". Подаємо враження кінознавця, заступника голови НСКУ Сергія Тримбача.

Невеликий документальний фільм "Ленінопад" Світлани Шимко, показаний в Національному конкурсі короткометражних стрічок, викликав бурхливу реакцію публіки Одеського міжнародного кінофестивалю. Чотирихвилинна овація величезного залу Фестивального палацу...

Ну що б, здавалося, можна ще сказати про відоме всім явище з життя українського суспільства останніх років?..

А Світлана Шимко сказала! І показала – з візуальним блиском. Чого вартий тільки передфінальний кадр, у якому залізна голова колишнього вождя перетворюється у мартені в метал нового розливу. І далі ми бачимо, на що йде той метал – на нових ідолів, що займають місце старих комуністичних богів.

Ото вам і вся ціна так званої декомунізації, – замість справді потрібної деміфологізації. Бо нова влада потребує саме зміни богів і божків, аби і далі промивати і фільтрувати мізки мас.

От про се й фільм, який починався ніби ж то "за упокій" комуністичної міфології, а в підсумку обернувся доволі гострою критикою сучасних перемін. Які – і про це так само у фіналі стрічки – один до одного нагадують "пам'ятникопад" 1920-х років...

Сергій Тримбач

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»