f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Без Миколайчука...

02.08.2017

Заступник голови НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач на 30-ті роковини смерті видатного українського кіномитця Івана Миколайчука.

Без Миколайчука...

Вже 30 літ немає його серед нас, вже 30 літ.

3 серпня 1987-го він просто пішов – аби позбутися болю, тієї жахітної болячки, що мучила його, що висушувала тіло упродовж останнього року. Із ним пішли фільми, сценарії, книжки, мелодії, які міг зробити тільки він.

Той кінематограф, який розвивав Іван Миколайчук своїми фільмами, усе ж продовжився – скажімо, у фільмах Еміра Кустуріци. В цьому кіно закладено симфонічний принцип розкриття сутності життя – бо ж тут використовуються усі інструменти людської душі! І дозволено вигравати на них тільки самій людині, хоча зазвичай охочих зіграти на ній яко скрипочці щораз зростає.

Може, в от сьому заповіт Миколайчуковий: будьмо суверениими людьми, не віддавайте струни своєї душі на сторону. Ваша душа прекрасна і безсмертна. echoua

Поклонімось у ці дні безсмертній душі Івана Миколайчука!

Сергій Тримбач

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.