f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Підсумки засідання Секретаріату Правління НСКУ від 7 вересня 2017 року

15.09.2017

7 вересня 2017 року у Будинку кіно відбулося засідання Секретаріату Правління НСКУ під головуванням новообраного очільника Спілки Олеся Янчука. Подаємо огляд розглянутих питань.

Про оновлення Будинку кіно

Значну увагу під час засідання було приділено господарським питанням: підготовці Будинку кіно до зими, поточним ремонтним роботам, які необхідно здійснити напередодні відкриття XLIV сезону Будинку кіно, яке заплановане на 15 жовтня 2017 року.

Секретар Правління НСКУ Лариса Брюховецька озвучила звернення до кінематографічної спільноти з приводу необхідності оновлення Будинку кіно й технічного переоснащення його кінокомплексу. Мета – перетворити Будинок кіно на майданчик, де відбуваються прем’єри українських фільмів, як це було раніше. Адже, за словами пані Брюховецької, проводити прем’єри українських стрічок у торгівельних центрах – це не той рівень.

Під час обговорення було зазначено, що відповідні плани оновлення Будинку кіно готували неодноразово, звертаючись по підтримку і до влади, і до представництв іноземних держав. Одначе, без результату. Було вирішено оновити кошторис планованих робіт з урахуванням чинної ситуації та нових тенденцій у кінопоказі та звернутися до державної та столичної влади, меценатів, представництв іноземних держав по підтримку. «Хто стукає – тому відкривають», – зазначив Олесь Янчук.

Про звернення Ольги Самолевської з приводу її відносин із кіностудією «Укркінохроніка» під час виробництва фільму «Час недитячий»

Секретаріат Правління НСКУ розглянув заяву кінорежисера Ольги Самолевської, яка звернулася до Спілки по допомогу у розв’язанні конфліктної ситуації, що виникла у неї із кіностудією «Укркінохроніка» під час завершеня роботи над документальним фільмом «Час недитячий» (робоча назва стрічки – «Обличчям до неба»).

У своїй заяві Ольга Самолевська зазначила, що кіностудія завинила кошти їй та оператору-постановнику Віталію Боровику, а також відмовилася укладати угоду із Віталієм Боровиком щодо оренди монтажного комплексу, на якому було здійснено монтаж стрічки, і, відповідно, оплачувати її вартість.

Олесь Янчук запросив на засідання директора кіностудії Аліну Хорошилову, яка, не будучи членом НСКУ, люб’язно погодилася прийти і дати роз’яснення із приводу ситуації, що склалася.

Аліна Хорошилова зазначила, що стрічку «Час недитячий» було здано Державному агентству України з питань кіно, яке замовило і профінансувало її виробництво, 17 серпня 2016 року. На той час жодних документів, які б підтверджували факт оренди згаданого монтажного комплексу, строків такої оренди та її вартості режисером Ольгою Самолевською «Укркінохроніці» надано не було. Підписувати документацію, яка стосується монтажу, «заднім числом» – неможливо.

Аліна Хорошилова розповіла, що виробництвом фільму опікувалася тогочасний директор кіностудії Наталія Шевчук, яка спеціально обладнала монтажний комплекс на території «Укркінохроніки». Одначе, Ольга Самолевська відмовилася працювати там і самовільно забрала фільмові матеріали з кіностудії. При тому Наталія Шевчук жодного погодження на додаткову оренду монтажного обладнання їй не надавала.

Через те, що Ольга Самолевська працювала над фільмом поза «Укркінохронікою», були істотно порушені строки здавання фільму до Держкіно. Відтак, кіностудія отримала штрафні санкції, передбачені контрактом. Повний розрахунок із Ольгою Самолевською та Віталієм Боровиком буде здійснено після того, як належні суми штрафу буде виплачено Держкіно.

Секретаріат Правління НСКУ погодився із висловленими Аліною Хорошиловою аргументами. В казино Супероматик бездепозитный бонус

Про відзначення 125-річчя від дня народження кінооператора Данила Демуцького

Заступник голови НСКУ Сергій Тримбач наголосив на необхідності відзначення на державному рівні 125-річчя від дня народження видатного українського кінооператора Данила Демуцького.

Обговоривши питання, Секретаріат Правління НСКУ вирішив звернутися із такою ініціативою до влади, аби було укладено програму офіційних заходів, якими традиційно вшановують видатних митців, а також – поширити інформацію про 125-річний ювілей Данила Демуцького у ЗМІ.

Було зазначено, що у рамках планованих заходів обов’язково слід передбачити реставрацію стрічок, над створенням яких брав участь видатний кіноопепратор, а також документальних фільмів, присвячених Данилі Демуцькому.

Про увічення пам’яті організатора кіновиробництва Павла Нечеси

Сергій Тримбач виступив із ініціативою встановити у Києві меморіальну дошку на будинку №24 по вулиці Саксаганського, де мешкав знаний організатор кіновиробництва Павло Нечеса, який свого часу очолював Ялтинську, Одеську та – двічі – Київську кіностудії.

Увічнення пам’яті Павла Нечеси не пов’язане з ювілейними датами, зазначив Сергій Тримбач, одначе, «що тут чекать».

Водночас, творчий вечір, присвячений Павлу Нечесі, у Будинку кіно можна провести в рамках заходів із відзначення 90-річчя Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка.

Секретаріат Правління НСКУ підтримав такі пропозиції.

Також в рамках засідання заслухали та обговорили інформацію голови Ревізійної комісії Юрія Гармаша щодо стану сплати членських внесків та про підсумки позачергового VIII (ХIV) З’їзду НСКУ.

Сергій Васильєв