f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Євгену Станковичу – 75 літ!

20.09.2017

19 вересня 2017 року композитору Євгену Станковичу виповнилося 75 років. Ювіляра вітає заступник голови НСКУ, кінознавець Сергій Тримбач.

Композитору Євгену Станковичу – 75!

Цифра вочевидь не правдоподібна. Євген Федорович ніяк не схожий на літню людину і ще менш нагадує живого класика, яким насправді є.

П'ять літ тому він запросив мене на свій попередній ювілей у Спілку композиторів. Було накрито стіл, ювіляр погрозив усім пальцем: «Тільки-но спробуй хто промови тут говорити – уб'ю". І сів скраєчку столу. Розмова одразу потекла жартівлива й невимушена, жодного єлею й фальші не було...

Словом, жодної солідності. Зустрінете його на вулиці – одразу потягне в компанію у найближчий харчово-розважальний заклад: давно ж не бачилися, хлопці, дайте на себе подивитись. Розмова тільки на рівних, жодного бронзостопу.

Євген Станкович багато працював у кіно («Ярослав Мудрий», «Лісова пісня. Мавка», «Легенда про княгиню Ольгу», «Устим Кармелюк», «Камінна душа»...). Його музика напрочуд мелодійна, багата нюансами, які симфонізують екранне зображення...

Ну, диво якесь, а не людина. Точніше, людське диво!

Натхнення і сил Вам, дорогий Євгене Федоровичу, – на многії ще і премногії літа!!!

Сергій Тримбач

27 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН Цикл «Наші співвітчизники у світовому кіно»

26 травня, неділя, Червоний за ФІЛЬМИ-ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ

25 травня, субота-неділя, Синій зал ХХІІІ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ФІЛЬМІВ, ТЕЛЕВІЗІЙНИХ І РАДІОПРОГРАМ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА "ЗОЛОТЕ КУРЧА"