f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

СО-ВІСТЬ. КРАСА НЕТУТЕШНЯ

29.11.2017

Актриса НІНА РЕУС - сьогодні народилась. Ювілейно!

Учениця Володимира Денисенка розпочала свій шлях в кіно роллю Ніни у фільмі свого вчителя "СОВІСТЬ". Її героїня працює в гестапо перекладачкою з німецької, а заодно - вона дружина чоловіка, який убиває німецького офіцера. Після цього виникає ситуація морального вибору... Чистий вияв мистецької реалізації філософії екзистенціалізму. 
Кажуть, Денисенко часом вигукував на знімальному майданчику: "Грета Гарбо, ну як схожа!" А справді, у Реус і тип краси той же, і певна присутність метафізики, надреальних потоків, що прозирають крізь це дивовижне жіноче обличчя.
Одначе фільм було покладено на полицю - до кращих часів, воскрес він тільки 1987-го. Якби його побачили тоді режисери - кар"єра Реус, швидше за все, склалась би інакше. Хоча побачив же Андрєй Тарковський у ній головну героїню свого "Дзеркала". Побачив і запросив на проби. Так жаль, що не склалось, а це була її роль. Хоча й Маргарита Терехова впоралася непогано...
Відтак доводилось - не без успіху, звичайно - грати ролі іншого плану. Незрідка у фільмах на воєнному матеріалі, наскрізний мотив - випробування характеру, випробування долі. "В"язні Бомона", "Як гартувалась сталь", "Дачна поїздка сержанта Цибулі" (тут, правда, відчутною є сміхова підкладка), "Народжена революцією" та інші.
Загалом актрисі найближчі ролі драматичного замісу - скажімо, у фільмі "Стрибок" Миколи Малецького. Хоча не чужими виявились і жанрові фільми - "Поцілунок Чаніти" чи "Дударики", де складний синтез музичного жанру й історичного матеріалу. 
Словом, Ніна Реус - кріпкий, надійний професіонал. Одначе мені так шкода того незреалізованого потоку якоїсь нетутешньої енергетики, яка в ній жила, досі живе, і яку, виходить так, не розгледіли.

 

 Автор тексту - Сергій ТРИМБАЧ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»