f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

БОГДАН ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ У РОЛІ ЛАВРЕНТІЯ БЕРІЇ

05.12.2017

Актор НИКОЛАЙ МОРДВИНОВ (1901-1966), який блискуче зіграв роль українського гетьмана (на фото) у фільмі "БОГДАН ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ" (1941) Ігоря Савченка, у 1950-му двічі постав в образі ЛАВРЕНТІЯ БЕРІЇ

Йдеться про фільми «ДОНЕЦКИЕ ШАХТЕРЫ" режисера Леоніда ЛУКОВА ТА «ВОГНІ БАКУ" (Азербайджанфільм), режисерів О.Зархі, Й.Хейфіца, Рза Тахмасиба.

"Донецкие шахтеры" вийшли у прокат і навіть отримали Сталінську премію. Пізніше епізоди зі Сталіним (Михеіл Геловані) і Берією вирізали, ще пізніше - поновили. У так званій повній версії (вона є в Інтернеті) Сталін присутній, а от Берія зник безслідно. Те сама історія трапилась з азербайджанською стрічкою - Сталіна (все той же Геловані) повернули, а Лаврентія Павловича ніц.
Втім, в Інтернеті усе ж знайшовся короткий план з прибуттям Сталіна і Берії до Баку. Що називається " нечаянная радость".

Як співається в "ДОНЕЦКИХ ШАХТЕРАХ" на самому їх початку ""МЫ ОБГОНЯЕМ ВРЕМЯ, СТАЛИН НАШ ЛУЧШИЙ ДРУГ...". Сталін, але не Берія.

Отаке.

https://www.youtube.com/watch?v=8ABGec7WSv0 - удалення сцена с Л.Берией

Автор тексту - Сергій Тримбач.

23 грудня, понеділок, Синій зал ЮВІЛЕЇ ФІЛЬМІВ – РОКОВИНИ ГЕРОЇВ Вечір пам’яті праведників - лікаря Т. Яновського та археолога М. Макаренка

24 грудня, вівторок, Червоний зал Прем’єрний показ художнього фільму «ХАЙТАРМА». Початок о 18 годині 30 хвилин

25 грудня, середа, Синій зал «Кіношні бувальщини». Фільму «ПАРТИЗАНСЬКА ІСКРА» - 55 років. Початок о 18 годині