f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

ЗАБУТА-ПРИЗАБУТА АКТРИСА

25.12.2017

24 грудня - 100-рІччя вІд дня народження актриси театру і кіно ЛІЛІЇ ГРИЦЕНКО (1917-1989).

Народилась на Донбасі, у Горлівці. Її брат так само був актором - і видатним: МИКОЛА ГРИЦЕНКО (1912-1979) був провідним артистом Московського театру імені Вахтангова, зіграв чималу кількість ролей в кіно.

Лілія Гриценко зіграла центральну роль Анни Бедфорд у фільмі "ПРОЩАВАЙ, АМЕРИКО!" (1951) Олександра Довженка. Американська журналістка приїздить до Москви і тут доволі швидко "перековується" - бо ж видовище радянського способу життя буквально приголомшує її... В основі фільму (його не було завершено, зупинили посеред зйомок) книга Анабели Бюкар, яку радянські спецслужби хитромудрим способом перетягнули на свій бік.

На початку 50-х Гриценко стала популярною завдяки ролі Наталі Сергіївни у фільмі "Верные друзья" Михайла Калатозова. Фільм досі серед улюблених у покоління старших людей - легка лірична комедія, із легкими вкрапленнями соціальної сатири. Те, що Гриценко уміла грати найкраще - ліричну відкритість душі, поєднану із стриманістю почуттів.

Зіграла роль дружини українського класика у фільмі "ІВАН ФРАНКО" (1956) Тимофія Левчука, чоловіка грав сам Сергій Бондарчук.

В українських фільмах грала чимало. Іноді із братом Миколою - до прикладу, у стрічці "Веселі Жабокричі" (1971, Риндичка) Віктора Іванова. Микола обурювався тим, що сестра призабула українську: як так?

Й найостаннішу роль актриса, уже старенька, зіграла в українському фільмі "Робота над помилками" (1988) Андрія Бенкендорфа.

В особистому житті була не надто щаслива. Спершу шлюб з відомим театральним режисером Борисом Равенських, потім союз з актором Александром Шворіним (Марк в "Летят журавли"). Останні роки жила самітньою...

 

Автор тексту - Сергій ТРИМБАЧ.

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»