f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

КІНОПРОРИВ НА ТЕРНОПІЛЛІ

25.12.2017

Подією тижня для мене став 
ІІ Всеукраїнський форум "КІНОХВИЛЯ", 
який відбувся у Тернополі 17-19 грудня.

Тернопіль перетворюється на серйозний центр кінокультури і в найближчій перспективі навіть кіноіндустрії. Бо ж тут працюють і в напрямку розвитку кіно- і медіаграмотності молодших поколінь, і задля індустріальної еволюції. Тернопільська кінокомісія, очолювана заступником міського голови ЛЕОНІДОМ БИЦЮРОЮ, послідовно агітує-залучає кіно-телевиробників до зйомок на Тернопільщині.
Відтак однією з подій був показ фільму "ПОЗА ЗОНОЮ" молодого режисера Нікона Романченка. Ця стрічка заснована на матеріалі життя тернопільчан, її героїнею є жінка, чий син знаходиться в зоні бойових подій в АТО. У головній ролі відома львівська актриса НАТАЛЯ ПОЛОВИНКА. Доволі сильна, професійно зроблена картина.

Власне найсильніше враження на мене і справили роботи молодих кінематографістів, і майже всі автори презентованих фільмів приїхали до Тернополя. Це і "БУЗОК" Катерини Горностай, і "ЦВЯХ" та "ТЕХНІЧНА ПЕРЕРВА" (гострий, випружений соціальний матеріал, знятий ніби одним кадром) Філіпа Сотниченка, і "КРОВ" Валерії Сочивець, та інші... У мене з"явилось щасливе відчуття того, що є всі підстави думати:НОВЕ КІНЕМАТОГРАФІЧНЕ ПОКОЛІННЯ НАРОДИЛОСЬ, У НЬОГО Є ВЛАСНЕ БАЧЕННЯ І ВЛАСНИЙ ГОЛОС. Дай-то, Боже!

Триденна програма була напрочуд насиченою: покази,спілкування з режисерами, продюсерами і акторами (серед яких були справжні зірки НАТАЛЯ ВАСЬКО та ВІКТОР АНДРІЄНКО), майстер-класи, лекційні години і навіть спецпогашення поштових марок, присвячених діячам кіно.

От тільки голова Держкіно України Пилип Іллєнко сказав: "Трохи незручно те, що організатори кінофоруму просять у нас тільки моральної підтримки і жодної копійки на допомогу. Незвично якось!".

 

Автор тексту - Сергій ТРИМБАЧ.

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»