f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Кінорежисер СВІТЛАНА ШИМКО ЇДЕ НА БЕРЛІНАЛЕ

13.01.2018

З 15 по 25 лютого 2018 року відбудеться черговий МІЖНАРОДНИЙ БЕРЛІНСЬКИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ, один із найпрестижніших у світовій ієрархії.

В рамках фестивалю працюватиме програма Berlinale Talents, в якій візьмуть участь 250 молодих кінематографістів (128 жінок і 122 чоловіків). Серед них і четверо українців - режисери СВІТЛАНА ШИМКО і ЄЛИЗАВЕТА СМІТ, продюсери ЮЛІЯ СЕРДЮКОВА і АЛЛА БІЛА (усі жінки, як бачимо; українське кіно усе частіше постає з виразним жіночим обличчям).

Як правило, на участь в роботі цієї секції молодих талантів претендують тисячі початкуючих кінематографістів. Пройти те сито непросто, тим приємніше вітати наших дівчат!

Світалана дістала журналістську освіту. В її послужному списку 
фільм-спостереження «Медик іде останньою» (два роки тому його можна було побачити на Docudays UA), картина «Загублені» (про людей в аеропорту, Docudays UA — 2016).

Останнім фільмом є "ЛЕНІНОПАД". Ні, не те, що ви подумали - жодної хвали нинішній кампанії знесення пам"ятників. Шимко нагадує про 1920-ті, її візуальний аналіз-співставлення доводить: тоді було практично те саме: і пам"ятники рушили, і церкви грабували і нищили. Чим то все скінчилось ми добре пам"ятаємо...

Про інших українських учасниць програми Berlinale Talents у наступному пості.

 

На фото: Світлана Шимко;

 Автор тексту - Сергій Тримбач.

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»