f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

БОГДАНОВІ ЖОЛДАКУ - 70

13.02.2018

Тю! Невже стільки набігло, надзюрчало, накапало??

Знаю його уже майже 50 літ... (клавіша булькнула і намалювала 509; а мо" й так). Коли я та мої однокурсники вступились боязко в університетський Жовтий корпус (жовтень 1968-го), то угледіли могутню постать Богданову (він був на курс старший), яка застувала все і всіх. Тарас Бульба скільки важив? Не знаєте? "Двадцатипудовое бремя", себто 326 кілограмів. Отакий був Богдан у ті часи, нині він куди стрункіший.

НЕ БОЯВСЯ НІКОГО Й НІЧОГО. Ми ходили за ним, торохтячи на всі вузівські калідори своїми мізерними провінційними кісточками. Іноді він нахилявся, хапав когось із нас, садив на плече і носив тими самими калідорами. Ну чистої води ГУЛІВЕР І ЛІЛІПУТИ. ТАРАС БУЛЬБА... ЗДАВАЛОСЬ, набіжи ляхи звідкілясь - порозкидає всіх до бісового батька...

Любить БОГДАН дітвору й досі, все учить її - як сценарії писати, як Уккраїну любити і захищати. Носить їх між Карпенком і Карим. Іноді своє кіно показує. ВІДЬМУ, скажімо, яку колись з ГАЛИНОЮ ШИГАЄВОЮ так ловко змайстрували (трохи помогли їм два Грицьки, один Квітка, другий Основ"яненко). Там, правда, дрібноти в кадрі забагацько, от сі писарі та сотники Забрьохи... Утім, чого це я - сотник Забрьоха у виконанні так само БОГДАНА, тільки БЕНЮКА трохи на ЖОЛДАКА ТАКИ СХОЖИЙ.

Шо, нє? То пригадайте, що каже (за підказки писаря Пістряка, щоправда) у першому ж епізоді своєму Забрьоха: "ДІТИ МОЇ, ЖИВЕМО МИ З ВАМИ НІБИ В РАЮ. ВСЕ!" І правда, додати тут нічого.

От. І той Рай захищають. Ось стоїть на кордоні такий захисник, якому трохи скучно й відтак він, аби способніш жити, ще й рибку ловить. Аж тут мегелить мимо якийсь хлоп на коні - цок та цок. Охоронник вимогливо так:"ПАРОЛЬ, ЯКИЙ ПАРОЛЬ?" У відповідь чує: Пішов ти в сраку!"

Трохи уражене, хоча й щасливе лице доблесного чоловіка:

- СТІЛЬКИ ЛІТ НА КОРДОНІ СТОЮ, А ПАРОЛЬ НЕ МІНЯЄТЬСЯ!!

Не перевіряв я, але чомусь думаю, що не Грицьки це, Квітка з Основ"яненком, написали, а таки ЖОЛДАК. БО ВІН УСІ ПАРОЛІ ЗНАЄ, із власного охоронницького досвіду.

А там ще були "КОЗАКИ ЙДУТЬ", "ДОРОГА НА СІЧ" та інші придибентні фільми за Богданововими придибентними текстами. І скрізь ВАЖКОВАГОВИКИ У СВІТІ ЛЕГКИХ ЛЕТЮЧИХ ЛЮДЕЙ, готових за першим вітром полетіти. Тільки Ж ДВАДЦЯТЬ ПУДІВ БОГДАНОВИХ- ЦЕ ЯКІР. котрий кидається із житейського корабля І СТАБІЛІЗУЄ , аби той не перекинувся й не булькнув на дно.

Про письменництво ЖОЛДАКА вже не смію казати, хай мудріші люди скажуть. СМІЄТЬСЯ ВІН НАД НАМИ, УКРАЇНЦЯМИ, і дехто з них таки зобижається. Якось би патріотичніше, якось би не так... Тільки ж - вп"єть-таки - Богдан може одповісти, яко сотник конотопський писареві: "ОЙ, НЕ ВЧІТЬ МЕНЕ УЧЕНИХ І ГРАМОТНИХ СЛІВ, БО ГОЛОВА БОЛИТЬ..."

То ж і підкидає нам слова, ніяк не приморожені словниковими холодинами - нам, забрьоханим і невеселим. Які? А оті самі:

"ДІТИ МОЇ, ЖИВЕМО МИ З ВАМИ НІБИ В РАЮ. ВСЕ!"

Тільки не все. ЖИВИ ЩЕ, БОГДАНЕ, ДОВГО І РАДІСНО - НУ ХОЧА Б ТОМУ, що чим далі живемо, тим очевидніше: УКРАЇНА ТАКИ ПОДІБНА ДО РАЮ!

Автор привітання - Сергій Тримбач.
Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»