f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

БІЖИ, ФЕСТИВАЛЮ, БІЖИ!

16.02.2018

У Берліні відкрився 68-й за ліком міжнародний кінофестиваль -показом анімаційного фільму «Острів собак» відомого американського режисера Уеса Андерсона (саме тут його стрічка «Отель «Гранд Будапешт» чотири роки тому отримала Гран-Прі). Дія стрічки відбувається у Японії, у майбутньому. Віддалений острів, собаки, що потрапили в ізоляцію – внаслідок «собачого грипу». З»ява хлопчика, якого переслідує влада, міняє «карту буднів» - починаються пригоди
… 
У мене це 25-й Берлін. Так і у ветерани можна потрапити.

Здається, на БЕРЛІНАЛЕ чекають переміни. Вони пов"язані у першу чергу зі зміною директора. ДІТЕР КОССЛІК уже давно очолює фестиваль і нині проти нього накопичилось чимало роздратувань.

Ще у листопаді минулого року група з дев"яти німецьких кінематографістів, серед яких Марен Аде («Тоні Ердманн»), Фатих Акин («В Фаді») і Роберт Швентке («Капітан») закликали до «новогор старту» для Берлінського кінофестивалю. Контракт директора Дітера Коссліка завершується у 2019 році. У відкритому листі, який опублікував Spiegel Online, кінематографісти рекомендують створити збалансований за гендерною ознакою (нині без цього в Європі - ніяк) міжнародний відбірковий комітет. якому доручено знайти наступника Коссліку. «Мета повинна полягати в тому, аби знайти видатну кураторську особистість..."

Велике журі очолює німецький режисер ТОНІ ТИКВЕР - рівно 20 літ тому на екранах з"явився його найвідоміший фільм "Біжи, Лоло, біжи!".

 

Автор тексту - Сергій Тримбач.

На фото - Дітер Косслікі. Ще директор.

19 грудня, середа, Червоний зал ВЕЧІР З НАГОДИ 90-РІЧЧЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ КІНОСТУДІЇ ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА

19 грудня, середа, Малий зал «ЦИКЛ ВЕЧОРІВ ІСПАНОМОВНОГО КІНО» Художній фільм «Вимирання динозаврів»

20 грудня, четвер, Синій зал ПАМ’ЯТІ КІНОРЕЖИСЕРА КІРИ МУРАТОВОЇ (1935-2018)