f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Головою Одеської кіностудії та Головою Одеської ОДА підписано «Меморандум про співпрацю щодо утворення музею кінематографічного мистецтва»

26.07.2018

13 липня 2018 року в Одесі головою Правління ПрАТ «Одеська кіностудія» А.О.Осіповим та Головою Одеської ОДА М.В.Степановим було підписано «Меморандум про співпрацю щодо утворення музею кінематографічного мистецтва».

В  тексті даного «Меморандуму…»  фігурують допущені певні та суттєві недоречності та помилки, оскільки фактично:

  • Одеським відділенням НСКУ вже створено «Музей кіно України», про що красномовно свідчить вивіска на фасаді Одеської кіностудії. Музей функціонує з часу утворення НСКУ - з жовтня 1957 р. і є доступним для фахівців та наукових дослідників кінематографії, вчених тощо. Дата і місце  його офіційної реєстрації - 15 жовтня 1987 р. (Секретаріат Спілки кінематографістів СРСР, ВЦРПС, м. Москва), Музей віднесено до 3 групи;

  • будівлю маєтку «Сан-Донато»  з 1957 року (а не з 2002 року, як зазначено в «Меморандумі») займає ОВ НСКУ - з правом довічного та безоплатного користування цією будівлею на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.1998 № 1058 (а не розпорядчих документів підзвітного міністерства культури України чи дирекції Одеської кіностудії, як зазначено в «Меморандумі»);

  • Музей кіно Одеського відділення НСКУ є структурним підрозділом  НСКУ і Одеського відділення НСКУ;

  • підписантам «Меморандуму», ніколи не надавались права на вирішення  питань, що стосуються майна НСКУ;

  • вимушені підкреслити юридичну та фактичну невідповідність «Меморандуму» - Законодавству України щодо творчих спілок та творчих працівників;

  • не може сприйматись п.4.3  Меморандуму, яким фактично надається утаємниченість діям сторонніх суб`єктів щодо нашої організації.

Повідомляємо, що у повній відповідності до чинного Законодавства України та до Статуту НСКУ, вживатимемо необхідних заходів, із залученням всіх необхідних органів державної влади та ЗМІ – для усунення будь-яких перешкод та спроб сторонніх осіб втручатися у нашу діяльність чи  розпоряджень майном.

ОВ НСКУ заявляє про своє шанобливе і лояльне ставлення до справи відродження суто профільної діяльності Одеської кіностудії, її нового керівника Осіпова А.О. і всіляко сприятиме процесу оновлення і утвердження авторитету нашої «Alma Mater».

Офіційна інформація.
26 травня, неділя, Червоний за ФІЛЬМИ-ПРИЗЕРИ МІЖНАРОДНИХ КІНОФЕСТИВАЛІВ

25 травня, субота-неділя, Синій зал ХХІІІ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ФІЛЬМІВ, ТЕЛЕВІЗІЙНИХ І РАДІОПРОГРАМ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА "ЗОЛОТЕ КУРЧА"

24 травня, п’ятниця, Синій зал НОСТАЛЬГІЧНІ ПОРТРЕТИ НЕЗАБУТНІХ