f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини спілки

Збережемо кінотеатри «Кінопанорама» та «Україна»!

01.10.2018

Docudays UA долучається до ініціативи #SaveKyivCinema та запрошує всіх небайдужих на акцію «Збережемо Києву "Україну" та "Кінопанораму"».
Час проведення: 2 жовтня, 11.00 - 12.30.
Місце: КМДА (вул. Хрещатик, 36)

З 1 жовтня 2018 року закрито одразу два легендарних столичних кінотеатри – «Україну» та «Кінопанораму». Ці кінотеатри уже довгий час були культовими місцями для киян та поціновувачів кіно, а самі установи відігравали важливу роль у культурному житті міста. Акція протесту – це ініціатива молодих кінематографіст_ок, представників та представниць тієї нової хвилі українського кінематографу, про яку так охоче говорять сьогодні політики.
Відтак глядачів та глядачок відсьогодні позбавлено можливості дивитися кінострічки як українського, так і світового кіно, одразу у двох популярних кінотеатрах у центрі міста. В умовах, коли публічний простір Києва стрімко комерціалізується, осередки культури опиняються під загрозою. Чи можуть кияни відстояти улюблені кінотеатри і не допустити появи на їхньому місці нових торговельних центрів чи готелів? Це питання для початку буде поставлене перед міською владою. Саме на її очах та за її байдужого невтручання зникає унікальна атмосфера Києва.
Запрошуємо медіа долучитися до висвітлення акції!
Під час акції пройде підписання відповідної петиції до міської влади.

Нагадаємо, що у 2017 році на фестивалі Docudays UA у Києві відбувся показ фільму «Audience Emancipated: Боротьба за кінотеатр «Емек» та дискусія за участю активістів, дослідників та представниць українських кінотеатрів. Окрім цього, в межах Мандрівного Docudays UA-2018 фестиваль організовував низку дискусій «Кому належить міський простір» в Одесі, Харкові, Вінниці, Ужгороді та інших містах – з метою розпочати розмову, як розвиваються публічні простори в містах України та хто впливає на зміни в них, як громадян(к)и можуть боротися за право бути почутими.
Група «Збережемо кінотеатри KINOPANORAMA та Україна!»: https://www.facebook.com/groups/463240897520726/
Теґи: #savekyivcinema, #saveukrainecinema, #savekinopanorama

Інформацію надано Docudays UA.