f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

ВСЕ ПЕРЕМАГАЄ ЛЮБОВ 3 квітня - 101 річниця від дня народження ОЛЕСЯ ГОНЧАРА

09.04.2019

Прозу ОЛЕСЯ ГОНЧАРА екранізували доволі часто, одначе без особливого успіху (виняток - "Тронка" Артура Войтецького). Одна з найуспішніших - фільм "ВСЕ ПЕРЕМАГАЄ ЛЮБОВ" Миколи Мащенка (1987). Хоча режисер дуже хотів зняти картину за новелою "ЗА МИТЬ ЩАСТЯ" ще у 1970-ті. Тільки куди ж там: історія грішної любові українського солдата з молодою угоркою (її ревнивий чоловік загинув у новоствореному "трикутнику"), у фіналі якої суд і страта юнака, в радянські консервативні часи видавалася чимось заледве не злочинним.

У сталінські роки, в кінці 1940-х, за типологічно споріднену ГОНЧАРЕВУ новелу "МОДРИ КАМІНЬ" деякі критики навіть закликали віддати письменника до суду... В часи Перебудови Мащенко одважився. Тоді, у 1987-му, я поставився до фільму доволі іронічно. Нині передивився: та ні, романтична історія відтворена на екрані доволі стильно й послідовно, за хорошої операторської роботи Сергія Борденюка і молодих акторів Костянтина Шафоренка і Олени Костіної. Любов перемагає все, навіть час, навіть епоху.

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ, Українська Кіноакадемія

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ

10 грудня, вівторок, Червоний зал ДО ДНЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ Посольство Аргентини в Україні представляє Художній фільм «ПІДПІЛЬНЕ ДИТИНСТВО»