f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Міністерство культури про програму «Креативна Європа»

20.04.2015

Міністерство культури України планує завершити роботу, необхідну для підписання Угоди між Європейським Союзом і Україною щодо участі України у програмі «Креативна Європа» (Creative Europe), у 2015 році.

Про таке йдеться у листі заступника міністра культури з питань європейської інтеграції Андрія Вітренко, надісланому 15 квітня 2015 року у відповідь на інформаційний запит, який редакція сайту НСКУ спрямувала до Міністерства закордонних справ і який згодом було передано до Міністерства культури за належністю.

Подаємо відповіді Міністерства культури на запитання редакції сайту НСКУ.

Яке з відомств визначене відповідальним і проводить роботу з підготовки підписання угоди про входження України в програму «Креативна Європа»?

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 року №847 щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україно, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, Міністерство культури України спільно з причетними центральними органами виконавчої влади здійснює опрацювання питання щодо можливості участі у програмі ЄС «Креативна Європа», розрахованої на період 2014–2020 роки.

У ЗМІ опубліковано інформацію про те, що Україні було запропоновано долучитися до програми за символічний внесок в 1 євро. Чи відповідає вона дійсності? Якою є реальна сума внеску?

Умови участі у програмі ЄС «Креативна Європа» визначаються Європейською комісією індивідуально для кожної країни і включають в себе розрахунок розміру обов’язкового щорічного внеску, а також умови одержання гранту на софінансування діяльності національного Бюро програми з бюджету програми «Креативна Європа» (не перевищує 50% національного бюджету на функціонування Бюро і не перевищує встановлений максимум, визначений для кожної країни індивідуально).

З метою з’ясування більш конкретних умов приєднання до програми та можливостей приєднання на пільгових умовах Міністерство культури України спільно з Представництвом України при ЄС провело неформальні консультації з Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань освіти і науки, за результатами яких одержало проект Угоди між ЄС та Україною щодо участі України у програмі «Креативна Європа», який є пропозицією європейської сторони щодо участі України у програмі на пільгових умовах із сплатою символічної суми вступного внеску на перший рік.

Якими є перешкоди на шляху приєднання до програми «Креативна Європа»?

Станом на сьогодні запропонований європейською стороною проект Угоди згідно з українським законодавством проходить внутрішньодержавну процедуру, необхідну для підписання цього міжнародного договору.

Що не влаштовує Україну в угоді, яку пропонують підписати для приєднання?

Центральними органами виконавчої влади, причетними до опрацювання питання участі у програмі ЄС «Креативна Європа», висловлена низка пропозицій і зауважень до проекту тексту Угоди. У зв’язку з цим наразі проводяться консультації з європейською стороною щодо можливості їх врахування у проекті тексту Угоди.

Коли Україна планує приєднатися до цієї програми?

У 2015 році Міністерство культури України планує завершити роботу, необхідну для підписання Угоди між Європейським Союзом і Україною щодо участі України у програмі «Креативна Європа». Про результати проведених консультацій та прийняття відповідного рішення Міністерство своєчасно інформуватиме громадськість.

Сергій Васильєв

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.