f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

В'ячеслав Кириленко про прийняття за основу проекту закону про державну підтримку кіно

28.01.2016

28 січня 2016 року Верховна Рада України взяла за основу проект закону України №3081-д "Про державну підтримку кінематографії в Україні".

Віце-прем'єр-міністр, міністр культури В'ячеслав Кириленко прокоментував подію у дописі для видання "Українська правда".

В'ячеслав Кириленко: "Кіно буде! Законопроект про державну підтримку кінематографії схвалено у першому читанні. Цим зроблено перший крок до створення сучасної системи реальної підтримки кіно в Україні. Яка неможлива без справжнього конвеєру виробництва великого кіно та телесеріалів.

Так, це складний законопроект, який буде дуже детально готуватися до другого читання. Деякі його норми є відверто зайвими і потребують вилучення.

Але має лишитися головне: запровадження підтримки телекіно з боку держави, спеціальні економічні стимули для крупних кіновиробників та інвесторів (наших і закордонних), введення "культурного тесту" та бальної системи для визначення претендентів на державну підтримку серед національних фільмів та інше.

При цьому, ще потребує додаткового врегулювання мовний критерій та низка інших параметрів.

У будь-якому випадку, усі численні попередні спроби системно підійти до питання підтримки українського кіно у парламенті, завершувалися ще на етапі включення до порядку денного.

Сьогодні спільні зусилля уряду, телевізійників, кіноспільноти та депутатів вперше дали результат. Тому побажаємо знаменитому – "кіна не буде" – назавжди втратити свою актуальність.

Принаймні, для України".

Раніше, виступаючи під час представлення законопроекту у Верховній Раді України, В'ячеслав Кириленко зазначив:

"Цей законопроект напрацьовувався не один місяць за участі всіх хто може компетентно судити на ці теми. Уряд відмовився від ідеї кінозбору саме на прохання кінодистриб'юторів та інших суб'єктів кінопроцесу. Разом з тим ми створили робочу групу і разом з усіма телевізійниками і учасниками кінопроцесу напрацювали цей законопроект, який неодноразово обговорювався, як в Уряді, так і в інших зацікавлених органах. Нами було прийнято рішення запропонувати внести цей законопроект депутатам. Сьогодні представлено найбільш оптимальний варіант законопроекту, який підтримується кіноспільнотою. Він вирішує декілька проривних речей для вітчизняної кіноіндустрії.

По-перше, дозволяє фінансування виробництва телесеріалів. Вітчизняні телеканали вже самі почали знімати телесеріали, але вони потребують також підтримки з боку держави, цей закон дозволить на 50 відсотків здійснювати фінансування телесеріалів.

По-друге, дозволяє залучити, як іноземного кіноінвестора, так і внутрішнього, через механізм повернення кваліфікованої частини витрат. Це є нововведення, яке втім працює в сусідніх країнах вже досить давно.

По-третє, він вирішує питання підтримки дистриб'юторської мережі, тобто кінотеатрів. Це дозволяє збільшити кількість майданчиків для демонстрування вітчизняного кінопродукту.

На рівні Уряду ми робимо все, що від нас залежить – підтримка кіновиробництва збільшилась ще на 100 млн. грн. і в бюджеті цього року сягає 270 млн. грн. Ми прийняли низку змін до урядових рішень, забезпечили безперервність кінопроцесу, фінансування і також деякі зміни у питанні підтримки національних фільмів. Але без прийняття цього закону вся ця система, як система не запрацює".

Власна інформація НСКУ