f y
Національна спілка кінематографістів України

Статті

Про суди навколо недіючого львівського кінотеатру імені Лесі України

03.05.2016

21 березня 2016 року Вищий господарський суд України залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій у справі львівського комунального кінотеатру імені Лесі Українки.

У липні 2015 року Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради звернулось до господарського суду Львівської області з позовом до ТОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля "Кассандра"» про розірвання договору оренди цілісного майнового комплексу кінотеатру, укладеного 26 червня 2001 року, та зобов’язання повернути об’єкт оренди.

Свої позовні вимоги управління обґрунтувало тим, що орендар використовував орендоване майно не за його цільовим призначенням. Крім того без згоди міста майно було передано в суборенду третім особам.

16 жовтня 2015 року Львівський обласний господарський суд, а згодом 21 січня 2016 року Львівський апеляційний господарський суд визнали заявлені позовні вимоги законними та обґрунтованими.

Одначе, не погоджуючись із прийнятими рішеннями, «Кіновідеомистецький центр дозвілля "Кассандра"» звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою.

Вивчивши матеріали справи, суд залишив скаргу без задоволення.

Суди встановили, що згідно з договором оренди від 26 червня 2001 року, орендарю «Кіновідеомистецький центр дозвілля "Кассандра"» було передано приміщення кінотеатру за адресою пл. Міцкевича, 6/7, та кінопроекційне і звукове обладнання. Пунктом 5.1 договору було визначено, що кінотеатр буде використовуватися для демонстрації кінофільмів та здійснення іншої концертно-видовищної діяльності.

Однак, як встановили перевірки, кінотеатр використовували не за цільовим призначенням, до того ж – передали в суборенду третім особам (фізичним особам-підприємцям) без згоди орендодавця, необхідної згідно із договором. У жовтні 2014 року у приміщенні кінотеатру діяв магазин ювелірних виробів, а у липні 2015 року – магазин із реалізації взуття.

Крім того, перевірка виявила, що орендар здійснив неузгоджені перепланування кінотеатру: одні стінні перегородки були знесені, інші, навпаки, зведені, аби сформувати окремі приміщення, було перенесено дверний перехід з приміщення назовні та у внутрішній дворик будівлі, а також переміщено антресолі.

Зважаючи на викладені в актах перевірки обставини використання орендованого майна, господарські суди дійшли висновку, що невиконання орендарем свого зобов’язання щодо використання орендованого майна за призначенням та передання вказаного майна в суборенду без згоди орендодавця було підставою для розірвання такого договору в судовому порядку і повернення орендованого майна орендодавцю.

Зазначимо, що кінотеатр імені Лесі Українки – власне, «майновий комплекс» кінотеатру – ще 19 березня 2015 року рішенням Львівської міської ради №4434 було внесено до переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації способом викупу. І викупати його планував саме «Кіновідеомистецький центр дозвілля "Кассандра"».

Нині Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради подало позов до суду про визнання такої ухвали незаконною, її скасування й, відтак, виключення кінотеатру імені Лесі Українки із переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації способом викупу. Розгляд справи у Господарському суді Львівської області має відбутися 10 травня.

За інформацією видання «Наші гроші», власником ТОВ «Кіновідеомистецький центр дозвілля "Кассандра"» є Василь Потапенко, який також є співвласником ТОВ «Живоцвіт», що веде ресторанну діяльність. Його партнером по «Живоцвіту» є Ярослав Портухай, син екс-депутата Львівської міськради від ВО «Свобода» Богдана Портухая.

Сергій Васильєв